6 tipů na užitečné vychytávky do studentského pokoje

Studenti ve svém pokoji kvůli učení obvykle tráví poměrně hodně času, proto je důležité, aby se v něm cítili komfortně. Podívejte se na naše tipy na vychytávky do studentského pokoje, ve kterém se malým i velkým školákům bude dobře učit i příjemně trávit volný čas.

1. Upřednostněte barvy podporující koncentraci a učení

Obecně platí, že ve studentském pokoji by měly převládat spíše světlé a tlumené barvy. Zkrátka takové, které školáka nebudou zbytečně rušit a rozptylovat, ale naopak uklidňovat a podporovat jeho soustředění. Do studentského pokoje jsou proto vhodné například tyto barvy:

  • Žlutá – podporuje učení a koncentraci, zlepšuje paměť
  • Zelená – působí uklidňujícím dojmem, je ideální pro stresující období během zkoušek
  • Oranžová – podporuje kreativitu a povzbuzuje
  • Modrá – má zklidňující účinky a podporuje soustředění

Naopak se raději vyhněte červené, která na některé jedince působí negativně a vyvolává agresi, nebo šedé, která spíše utlumuje a snižuje motivaci.

Tipy na užitečné vychytávky do studentského pokoje

2. Kvalitní lampička k psacímu stolu

U psacího stolu by rozhodně neměla chybět kvalitní lampička, která zajistí dostatek světla na cokoliv, čemu se zrovna student věnuje. Jen stropní svítidlo nestačí a školák by si po setmění zbytečně namáhal oči. Lampičku umístěte tak, aby si student při práci nestínil zády. 

3. Ergonomická židle

Student bude u stolu trávit spoustu času, proto neváhejte zainvestovat do kvalitní ergonomicky tvarované židle, která zajistí správný sed a zabrání případným problémům se zády.

TIP: Více o tom, jak vybrat vhodný psací stůl a židli, najdete v našem článku o výběru nábytku pro studenty.

Tipy na užitečné vychytávky do studentského pokoje
Tipy na užitečné vychytávky do studentského pokoje

4. Nástěnka nebo magnetická tabule

Mezi užitečné vychytávky do studentského pokoje patří také nástěnka nebo magnetická tabule, kam si student může připnout důležité poznámky, úkoly a podobně. Navíc taková nástěnka nestojí moc peněz, a tak vám nijak výrazně nezasáhne do rozpočtu.

5. Plakáty, fotky a další nástěnné dekorace

Při výběru dekorací nechte teenagerovi volnou ruku. Když si pokoj vyzdobí plakáty svých oblíbených kapel nebo herců či fotkami s přáteli, bude se v něm cítit příjemněji a tím pádem se mu bude i mnohem lépe učit. Pokud máte doma mladého umělce, může si stěny pokoje vyzdobit také svými výtvory.

Tipy na užitečné vychytávky do studentského pokoje
Tipy na užitečné vychytávky do studentského pokoje

6. Sestavy nábytku do studentského pokoje

V případě, že vybavujete pokoj pro školáka úplně od začátku, doporučujeme zvolit již hotovou sestavu do studentského pokoje, například pokoj REMO Meblar, který obsahuje komodu, skříně, psací stůl, postel a police. Jemné světlé barevné provedení nenaruší klidnou studijní atmosféru v pokoji a nábytek zároveň působí moderně a stylově.

Objevte stylové kousky nábytku i kompletní sestavy do studentského pokoje na našem e-shopu.

Přejít do e-shopu