Jak vybrat nábytek pro studenty?

Z vašeho malého školáka se stal náctiletý student a dětský pokoj už mu nestačí? V tom případě je načase dětský nábytek vyměnit za „dospělejší“ nábytek pro studenty, který se bude líbit, a zároveň splňovat potřeby teenagera. Pojďme se tedy podívat, na co se při zařizování studentského pokoje zaměřit.

Absolutní základ? Psací stůl!

Nejdůležitějším kouskem nábytku pro studenty je bezpochyby psací stůl, u kterého bude student trávit značnou část svého času. Dejte si tedy s výběrem psacího stolu záležet a dobře vše promyslete. Zaměřte se například na to, aby psací stůl pro studenta měl:

  • dostatečně velkou pracovní desku (délka 130-160 cm a hloubka 50-80 cm), kde bude dost prostoru na notebook, případně monitor s klávesnicí.
  • úložný prostor (zásuvky, skříňky) na knihy, sešity a další potřeby. Pracovní deska tak zůstane hezky uklizená, zároveň však bude mít student vše po ruce.
  • vhodnou výšku, kompatibilní se židlí, pro zdravé sezení u počítače.

Náš tip: Psací stůl PIXEL P8 Meblar

Postel nejen na spaní

I když s tím možná úplně nesouhlasíte, postel pro studenta nepředstavuje jen místo pro klidný spánek. V tomto věku postel slouží i jako pohovka, kde teenager přes den jen tak odpočívá, kouká na oblíbený seriál nebo hraje videohry s kamarády. A mnohdy hravě nahradí i jídelní stůl. Je tak dobré s tím předem počítat a rovnou mu takovou multifunkční postel pořídit. Například postel Tablo Meblar napodobí pohovku a disponuje úložným prostorem, který při úklidu pokoje student určitě ocení.

Pokud však máte v pokoji k dispozici dostatek prostoru, pořiďte do něj studentovi menší pohovku, křeslo nebo sedací vak, kde může posedět s kamarády – zaručeně mu tím uděláte radost.

Úložné prostory – raději více než méně 

Police, skříně, komody a další úložné prostory se vždycky hodí! Pokoj bude díky nim vypadat uspořádaně a studentovi se v něm bude učit mnohem lépe než v chaotickém prostředí. Dospívající slečny pak budou určitě rády za velkou šatní skříň se zrcadlem.

Ať už váš potomek ve volném čase rád čte, tvoří, hraje na kytaru, cvičí nebo hraje videohry, počítejte s tím při zařizování pokoje a nechte mu na jeho koníčky dostatek místa. Například knihomol bude potřebovat velkou knihovnu, umělec zase úložný prostor na výtvarné potřeby a podobě.

Sestavy do studentského pokoje

Kompletní sestavy do studentského pokoje jsou ideálním řešením, pokud zařizujete celý pokoj – budete mít méně starostí s výběrem jednotlivých kusů nábytku a taky jistotu, že všechno k sobě bude hezky ladit. Pokud však zařizujete studentský pokoj pro dva, je lepší dokoupit nábytek zvlášť, protože sestavy do studentského pokoje většinou obsahují jen jednu postel a psací stůl.

Náš tip: Dětský pokoj PIXEL 1 Meblar

Na našem e-shopu najdete sektorový nábytek pro studenty i sestavy do studentského pokoje za skvělé ceny. Rádi vám s výběrem pomůžeme!

Přejít do e-shopu