Jak zařídit dívčí pokoj?

Vytvořte své dceři pokoj snů! Poradíme vám, jak zařídit dívčí pokoj vkusně a prakticky, ale hlavně tak, aby z něj byla jeho obyvatelka nadšená.

Zvolte světlé barvy nábytku

Jako typické barvy do dětského pokoje pro holku si každý hned představí růžovou, fialovou nebo zlatou. Nemusíte se však omezovat jen na tyto. Zeptejte se na názor své dcerky (pokud už je na to dost stará). Hezký pokojíček pro holčičku můžete klidně ladit i do světlých tónů modré, zelené nebo žluté.

Z praktického hlediska je do dívčího pokoje lepší volit spíše nábytek světlých neutrálních barev – například z bílého lamina nebo světlého dřeva. Barevný dětský nábytek je sice skvělý pro malou holčičku, ale dospívající slečně se nejspíš přestane líbit a museli byste pak pořizovat nový. Barevnost pokoji dodejte různými dekoracemi, které se dají s rostoucím věkem snadno obměňovat.

Náš tip: Dětský pokoj OMEGA Idzczak

Zútulněte dívčí pokoj textilními doplňky

Záclony, přehozy, povlečení s oblíbenými postavičkami, nadýchané polštářky… to všechno dívčí pokoj pěkně zútulní a oživí. Hezký a zároveň užitečný doplněk je i kobereček na hraní. V tomto případě se barev nebojte a klidně zvolte i ty výraznější. Hlavní je, aby se v pokoji holčička cítila dobře.

Náš tip: Zjistěte více o tom, jak vyzdobit dětský pokoj!

Vyzdobte stěny

Ať už jste zdi vymalovali výraznějšími nebo střídmějšími světlými barvami, nenechávejte je holé! Pokud je dítko mladší, můžete stěny vyzdobit hravými samolepkami se zvířátky, květinami nebo oblíbenými postavičkami z pohádek.

Starší slečny si zase rády na stěnách vystavují plakáty svých idolů, fotky s kamarádkami nebo třeba svá umělecká díla. Skvělým řešením, pokud nechcete věšet obrázky přímo na stěnu, je nástěnka, kterou děti zbožňují! Praktickým doplňkem na stěnu jsou také poličky na knížky, hračky nebo různé dekorace.

Náš tip: Police NERO 13 Domel 

Vytvořte pohádkový svět

Vyzdobte pokojíček pro holčičku podle její oblíbené pohádky nebo postavy. Která dívka by nechtěla mít krásný princeznovský pokoj? Postel s nebesy, šperkovnice nebo truhla na hračky udělá malé princezně určitě radost! Nenechte se ale omezovat stereotypy a řiďte se hlavně tím, co má ráda obyvatelka pokoje.

Nezapomeňte na praktičnost

Při zařizování dívčího pokoje nezapomeňte na praktickou stránku věci. Dětský pokoj pro holku by měl být nejen estetický, ale také funkční. Základem je dostatek úložného prostoru, který zajistí, že bude v pokoji pořádek. Pokud řešíte nedostatek místa, pořiďte postel s úložným prostorem. Nezabere žádné místo navíc a pojme toho spoustu.

Náš tip: Patrová postel MARCINEK Idzczak

Myslete také na to, že dětský pokoj by měl být rozdělen na tři hlavní zóny – na hraní, na spánek a na učení. Tu poslední sice do určitého věku dítě nepotřebuje, ale je dobré s tím předem počítat.