Jak vyzdobit dětský pokoj?

Pro děti cokoliv. Přemýšlíte, jak ještě jim zkrášlit jejich království, aby se v něm cítili kreativně a bezpečně? Přinášíme pár tipů, jak jednoduše a elegantně vyladit pokoj vašich ratolestí ke spokojenosti všech.
 

Svět v barvách

Pokoj je pro děti bezpečným útočištěm, kde ožívají všechny jejich fantazie. Aby mohly naplno snít, volte celou škálu barev. I barevný pokoj může ladit tón v tónu a nevypadat přeplácaně. A kde jinde se můžete vyřádit na zdech, než právě v dětském pokoji? Vůbec nemusíte přikládat důležitost "holčičím" a "klučičím" barvám, ale můžou vám nakonec pomoct při mnohém rozhodování. Vsaďte na zdi v jemných pastelových barvách a vyzkoušejte také hravé samolepky. Mohou pokoj proměnit v kteroukoliv pohádku si budete přát. A pokud se cítíte sebejistěji, můžete místo nálepek zdi sami pomalovat akrylovými barvami.

>>>Dětský pokoj LORENTO<<<


Tip pro vás:
Zkuste vyzdobit zdi puntíky. Menší nehody pastelkou na zdi se pak mezi puntíky snadno opticky ztratí.

 
Vzpomínky zůstanou

Také jste jednou byli malí. Jak tehdy vypadal váš svět? Co si z něj pamatujete? Co vám zůstalo v paměti jsou vaše vzpomínky. Dopřejte je také vašim ratolestem. Pověste na zeď třeba provázek a na něj kolíčky připevněte rodinné fotografie, když udělalo dítě první krok, když šlo poprvé do školy... Police vyzdobte trofejemi, které postupně vyhraje nebo předměty jeho nejmilejších činností – například helmou na kolo, kresbami, které samo dítě nakreslilo nebo hudebním nástrojem, který ho baví.

>>>Dětský pokoj SMYK<<<

Aby tma neděsila

Skvělou vychytávkou jsou nálepky a barvy, které ve tmě fosforeskují. Například obrázková samolepka kolem vypínače na světlo, fosforeskující hvězdičky na hvězdný strop nebo lampička, která i po zhasnutí ještě chvíli září. Nejedno dítě se bojí tmy. Je to proto, že jejich fantazie nemá hranice a tma je příliš otevřená neviditelným příležitostem. I vy jste se jako malí určitě báli. Pokud světélkující prvky nestačí, vybavte pokojíček vkusnými lampičkami, třeba v podobě želvičky nebo s otiskem psí tlapky, které strach zaženou nadobro.

>>>Dětský pokoj 3 TENUS<<<

Měkká výzdoba

Jak jste si hráli, když jste byli malí? My nejvíce využívali všechny předměty k vytvoření opičí dráhy, na které jsme závodili často jen sami se sebou a také jsme ve velkém zápasili v polštářových bitvách. Měkké polštářky se hodí vždy. Dá se z nich stavět kreativní dětský svět, zjemní kontury pokoje a dodají mu duši. Nebojte se sáhnout po pestrobarevných a nápaditých potazích na polštáře. Můžete tak s novými povlaky jednoduše vyměnit barevný nádech pokoje, třeba s příchodem nového ročního období. Nezapomínejte na bezpečnost

I když fantazii se meze nekladou, vyhněte se raději skleněným dekoracím a nekvalitnímu nábytku. V dětském světě nevydrží dlouho nepoškozené a dítě by se mohlo zranit. Dohlédněte také na zabezpečené elektrické zásuvky a pojistky do oken. A království pro malé objevitele bude dokonalé.