Jak zařídit chlapecký pokoj?

Zařizujete dětský pokojíček pro kluka? Přečtěte si, jaké barvy, nábytek a doplňky zvolit, aby byl chlapecký pokoj nejen hravý a veselý, ale i praktický.

Zvolte barevné ladění pokoje

Do dětského pokojíčku, ať už pro kluka nebo pro holku, je obecně lepší volit světlejší barvy stěn i nábytku a zkombinovat je s výraznějšími doplňky. Pokud chcete pokojík trochu více oživit, můžete jednu stěnu vymalovat výraznější barvou nebo použít tapety se vzorem. A jaké barvy se nejlépe hodí do chlapeckého pokoje? Kromě odstínů modré nic nezkazíte zelenou, žlutou, šedou, černou nebo bílou.

Náš tip: Dětský pokoj NERO 4 Domel

Jak zařídit chlapecký pokoj?

Vyberte vhodný nábytek

Pokud chcete, ať nábytek vydrží dítěti až do studentských let, vyberte dostatečně odolný materiál a neutrální barevné provedení, proti kterému nebude nic namítat ani teenager. Ideální volbou je dřevěný nábytek, který se dá skvěle kombinovat s barevnými doplňky a zároveň má dlouhou životnost.

Vybavení pokoje pak samozřejmě závisí na věku dítěte. Základem je kvalitní dětská postel s matrací. Jestli řešíte v pokoji nedostatek místa, je skvělou volbou patrová postel. Existují i chytře řešené postele, které zároveň slouží jako úložný prostor.

Náš tip: Patrová postel SMART 3 Abika

Jak zařídit chlapecký pokoj?
Jak zařídit chlapecký pokoj?

 

Pro mladší děti vyhraďte v pokoji prostor na hraní. Školáci zase budou potřebovat psací stůl s pohodlnou židlí. Starší kluci pak jistě ocení menší pohovku, křeslo nebo sedací pytle, kde si budou moct povídat s kamarády nebo hrát videohry.

Vyhrajte si s doplňky

Ve chvíli, kdy máte pokoj vymalovaný a vybavený nábytkem, přichází ta nejzábavnější část – výzdoba. Kluci si sice většinou na ozdoby nepotrpí tak jako dívky, ale to neznamená, že chlapecký pokoj nemůže být útulný a veselý. Protože doplňky můžete jednoduše obměňovat, nemusíte být tak konzervativní jako při výběru nábytku. 

Pokojíčku pro malého kluka můžete vdechnout život hravými samolepkami na zeď nebo tapetami. Pokud se na to cítíte, můžete stěnu i pomalovat! Pořiďte barevné povlečení s autíčky, dinosaury nebo čímkoliv, co má váš syn rád. A snad každého kluka potěší skrýš v podobě teepee stanu.

Pokud máte doma teenagera, určitě mu nechte při zařizování pokoje volnou ruku, ať si jej zvelebí podle sebe. Fotbalový fanoušek si na stěnu určitě rád vylepí plakáty se svými oblíbenými hráči a týmy. Pro hráče videoher zase bude důležitá hlavně pohodlná židle a prostorný stůl na počítač.

Zařiďte chlapecký pokoj tematicky

Dětský pokojíček pro kluka můžete zařídit podle jeho oblíbeného postavy nebo motivu. Inspirovat se můžete třeba těmito nápady:

  • Námořnický dětský pokoj – světlé dřevo v kombinaci s bílými a modrými doplňky a námořnické motivy na stěnách
  • Vesmírný pokoj – stěny pomalované planetkami a vyzdobené svítícími samolepkami s hvězdami 
  • Pokoj malého dobrodruha – globus nebo obří nástěnná mapa, truhla na hračky
  • Pokoj automobilového závodníka – postel ve tvaru auta (pro odvážnější) nebo povlečení s autíčky a obrázky na stěnu

Náš tip: Dětská postel BATCARS Adrk

Jak zařídit chlapecký pokoj?

 

Tak už víte, jak klučičí pokoj zařídíte? Vyberte si z naší nabídky dětského nábytku pro miminka, školáky i teenagery.