Dětský pokoj ve skandinávském stylu

Líbí se vám čistý skandinávský styl a chcete v tomto duchu zařídit pokoj vašich nejmenších? Inspirujte se následujícími tipy, jak zařídit skandinávský dětský pokoj!

Skandinávský styl bydlení – čím se vyznačuje?

Skandinávský styl bydlení se v posledních letech stává čím dál oblíbenější. A není se čemu divit. Interiér zařízený v tomto stylu působí velmi čistě a vzdušně, ale zároveň útulně a pohodlně. A přitom není nijak zvlášť nákladné ani složité si domov v severském stylu zařídit – stačí dodržet několik jednoduchých zásad a řídit se heslem „méně je více“.

Typické prvky

Pro skandinávský styl jsou charakteristické zejména: 

 • přírodní materiály,
 • jemné barvy,
 • minimalismus a funkčnost,
 • kvalita před kvantitou,
 • vkusné doplňky pro útulnou atmosféru.

Materiály

 V interiéru by měly převažovat přírodní materiály. Při výběru nábytku je jasná volba dřevo, případně kov. Skvěle pak vypadají i doplňky z ratanu či bambusu. Textilie, jako jsou deky, plédy, povlečení a povlaky na polštáře, volte nejlépe z bavlny, lnu nebo vlny.

Barvy

Ve skandinávském stylu je dominantní bílá barva, ale žádoucí jsou také jemné barvy, jako je béžová, šedá a pastelové tóny. Vsadit můžete i na přírodní barvy – hořčicová, tmavě zelená, khaki, hnědá nebo starorůžová místnost lehce oživí, aniž by narušily klidnou atmosféru.

Doplňky

Ačkoliv je pro skandinávský styl charakteristický spíše minimalismus, vkusné doplňky zde nesmí chybět. Promyšlené dekorace vytvoří v místnosti útulnou atmosféru v duchu dánského hygge. Teplo domova vykouzlíte například pomocí voňavých svíček, huňatých přikrývek, měkkých polštářků nebo třeba designové vázy s květinami. S množstvím dekorací to ale rozhodně nepřehánějte, pár krásných kousků bude bohatě stačit.

Jak na skandinávský dětský pokoj

Při zařizování skandinávského dětského pokoje platí stejná pravidla jako u zbytku interiéru ­– hlavní je docílit vzdušnosti, jednoduchosti a útulnosti.

 • Dětská výzdoba – nepřehánějte to s množstvím různých barevných dekorací. Pěkně a decentně vypadají například zarámované obrázky a fotky na stěnu nebo svítící dekorace.
 • Dostatek světla – prosvětleného pokoje docílíte nábytkem světlých barev a umístěním více zdrojů osvětlení (stropní svítidla, lampičky na čtení u stolu i u postele).
 • Přírodní nábytek – postel a další kusy nábytku volte nejlépe ze dřeva (případně lamina). Vyhněte se však příliš masivním a zdobeným kusům a upřednostněte jednoduchost a čisté linie.
 • Jednotný styl – nábytek by měl být v jednotném stylu a ladit k sobě.
 • Velká šatní skříň – dostatek úložných prostorů pomůže udržet v pokoji pořádek.
 • Přírodní textilie – měkké povlečení, dekorační polštářky nebo přehoz přes postel z přírodních materiálů dodají dětskému pokoji útulnost.
 • Dřevěná podlaha – pro skandinávský styl je typická podlaha ze dřeva (nebo v dekoru dřeva). Pořídit dětem můžete i měkký kobereček na hraní nebo k posteli.

Inspirace na nábytek do skandinávského dětského pokoje

Dětský pokoj FIGO Idzczak

Kompletní sestava do dětského pokoje v moderním skandinávském stylu. Bílý nábytek s koženými držadly a nohami v dekoru dřeva působí čistě a elegantně. Sestava nabízí spoustu úložného prostoru, díky čemuž bude pokoj uklizenější a vzdušnější.

Dětský pokoj ve skandinávském stylu
Dětský pokoj ve skandinávském stylu

Dětský pokoj OLIER Gib

Moderní kombinace bílé barvy s kovem je ideální pro starší děti a studenty. Tato minimalistická sestava působí velmi vzdušně a hodí se tak i do menších pokojů.

Dětský pokoj PIXEL 2 Meblar

Tato funkční a minimalistická sestava obsahuje například praktickou postel s úložným prostorem nebo prostornou šatní skříň se spoustou přihrádek. Hravá kombinace bílé, šedé a světlého dřeva je do dětského pokoje ve skandinávském stylu ideální.

Dětský pokoj ve skandinávském stylu

Více sestav i sektorů do dětských pokojů si můžete prohlédnout na našem e-shopu.

Přejít do e-shopu