Zorganizujte si život do úložných prostor

Jestli máte dojem, že váš život nešlape tak, jak byste chtěli, pak ho máte špatně zorganizovaný. Jak na povrchu, tak uvnitř. Když si srovnáte věci kolem sebe, začnou se samy organizovat i ve vašem životě. Aneb jak efektivně využít úložných prostor?

 

Schovejte vše do skříně

Nejvíce místa v bytě zaberou skříně. Zkuste sáhnout po těch vestavěných, do kterých se toho vejde opravdu spoustu a přitom nejsou skoro vidět. Do skříní nemusíte ukládat jen oblečení a ložní prádlo, skvěle ukryjí také třeba hračky, nepoužívané bytové dekorace nebo třeba umělý vánoční strom. Místo vestavěných můžete stejně pohodlně využít i rohové skříně, nezaberou moc místa a vejde se toho do nich víc než dost.

Tip pro vás: Dejte do skříně mýdlo nebo speciální voňavé kuličky. S každým otevřením dveří provoníte pokoj.

>>>Rohová skříň Orlando<<<

 

Víceúčelový prádelník

Určitě by vám také v ložnici neměl chybět prádelník na jemné spodní prádlo a ložní prádlo. Vybírejte takový, který bude ladit se zbytkem vašeho vybavení. Čím světlejší bude, tím vzdušněji bude prostor působit. Můžete ho také využít na více způsobů, jako praktickou podnožku či poličku zároveň. Prádelník dávno není jen retro přežitkem a může originálně pozvednout design celé vaší domácnosti.

 >>>Prádelník MIX 8 Jurek<<< 

 

A co obývací stěna?

Také obývací pokoj nabízí spoustu úkrytů a možností, jak si lépe uspořádat byt i život. Chytrou volbou je pohovka nebo sedačka s úložným prostorem, kam schováte třeba i náhradní peřiny pro návštěvu. Neodmyslitelnou tečkou tohoto společenského pokoje je pak obývací stěna – vybírejte takovou, která vám bude ladit rozměrově, provedením i funkcí. Jednotlivé díly se dají připevnit na zeď a ušetří tak spoustu místa.

 

>>>Obývací stěna HUGO Laski<<<

 

Využijte každý kousek zdi

Nezapomínejte ani na police. Nikdy je však nepřeplňujte, udržíte tak dojem prostorného a vzdušného bytu. Raději zvolte poloprázdné police než jednu plnou. Police jsou navíc také skvělým designovým prvkem, kterým můžete dodat vašemu bytu na originalitě. Můžete je k sobě libovolně skládat a kombinovat.

 

Drobnými změnami ke štěstí

Podle čínského učení feng shui chaos odráží chaos a tak je důležité si doma pořádně uklidit. Nepořádek kolem vás může způsobovat špatné vztahy doma i na pracovišti, špatnou koncentraci, podlomené zdraví. Podle feng shui platí, že pokud máte plnou hlavu starostí, prosvětlete všechna temná místa v bytě. Pokud máte na cestě za štěstím překážky, zbavte se přebytečných věcí doma. A abyste rozproudili energii ve svém životě, pořádně vyvětrejte a otevřete všechna okna v bytě. Uvidíte, jaké drobné změny se začnou dít!