Na co se soustředit při nákupu nového nábytku?

Rekonstruujete nebo jste se rozhodli pro životní změnu a obměnu nábytku? Víme, na co si při nákupu dát pozor a přinášíme tipy, jak vybrat to nejlepší.

 

Materiál vs cena

Jistě nechcete kupovat nábytek jen na pár dalších měsíců, ale rádi byste, aby vydržel několik příštích let. Vsaďte proto na masiv. Vypadá dobře a zub času se na něm podepisuje jen pomalu a váhavě. Je ale cenově trochu dražší, proto pokud chcete zůstat ekonomičtí, zvolte dřevotřísku. Má podobné vzhledové vlastnosti, zároveň je poměrně odolná a nebude vaši peněženku tolik bolet, takže vám zbyde i na ten překrásný botník, který jste zahlédli a původně se nevešel do rozpočtu.

 

Vylaďte si obývák

Každý pokoj má svou duši a jedinečnou osobitost. I pokud chcete všechny místnosti sladit, musíte do každé volit trochu jiný nábytek. Je dobré ujasnit si styl předem než vyrazíte nakupovat. U obývacího pokoje volte minimalismus. Kromě obývací stěny se zaměřte jen na malé skříně a komody. A při nákupu sedačky hledejte takovou, která má dřevěnou konstrukci vyztuženou kovem. Vydrží déle a nebudete se muset bát, že s příchodem návštěvy sedačka povolí.

 

Osahat nebo riskovat?

Nebojte se nakupovat nábytek také na internetu, zvláště v této době. Většinou jsou přesně uvedeny rozměry, takže pokud si správně vyměříte pokoje, neměli byste šlápnout vedle. Jednotlivé kusy nábytku jsou většinou laděny do stejných sestav a tak můžete vybírat tón v tónu pro přesně sladěný interiér. 

Barvy noci

Pokud nakupujete nový nábytek, vybírejte pečlivě především barvy u funkčních povrchů. Na černém nábytku bude vidět každé smítko a prach, sedačka by ale naopak měla být tmavší, aby vypadala déle čistá a bez poskvrny a nemuseli jste ji čistit přinejmenším každý týden. Na podlahu a koberec vsaďte také na tmavší tóny vzbuzuje to pak dojem vzdušnějšího a většího prostoru. Pozor ale, aby na tmavý nábytek nesvítilo sluníčko, rádo a velmi rychle vyšisuje na povrchy světlejší pruhy.