Zažeňte stereotyp – jak zútulnit pracovnu?

Čas a klid na práci potřebujeme všichni bez rozdílu povolání. Pokud ale v práci trávíte celé hodiny v pracovně či kanceláři, je těžké udržet si stále stejnou míru koncentrace a vitality. Přinášíme tipy, jak si zútulnit pracovnu, aby vám šlo vše lépe od ruky a tak nějak samo. 

Podpořte kreativitu

Pokud máte hodně práce a málo času, zařiďte si pracovnu tak, abyste měli vše po ruce a nemuseli nic složitě hledat. Čas jsou peníze. Skvělým pomocníkem je nástěnka, ať už malá nebo velká, kam si můžete připíchnout důležité úkoly a myšlenky, na které nechcete zapomenout a potřebujete je mít pořád před očima. Pomůže vám lépe si zorganizovat čas a stihnout tak toho mnohem víc. Nebo díky citátům a fotografiím zněkolikanásobí vaši kreativitu. Pokud nemáte prostor nebo možnosti pro nástěnku, zkuste alespoň police. Důležité připomínky můžete vystavit tam a nebo přilepit lepítkem na hranu dřevěné police. Dbejte však na to, aby byla v té správné výšce a netrčela do prostoru tak, aby se stala spíše nebezpečnou. Na výběr máte z mnoha kreativních provedení.

 

>>>Police SAMBA S7<<<

 

Neseďte si na štěstí

Gymnastický míč, to je, oč tu běží. I pokud máte sebekvalitnější židli, trocha pohybu neuškodí. Jemné posuny dopředu, dozadu a do stran pomáhají udržet vaši páteř pružnou a zamezují bolestem zad. Navíc, tento nepatrný pohyb zvýší hladinu endorfinů v krvi, a může pomoci lepší soustředěnosti a přílivu nových nápadů. Pouze dbejte na to, abyste vybrali vhodnou velikost míče, vzhledem k vašim proporcím a k velikosti stolu. Nebo si rovnou k míči kupte stůl nový.

 

 >>>Psací stůl INEZ PLUS 14<<<

 

Správné koukání na monitor

Abyste si neničili krční páteř, měla by horní hranice monitoru dosahovat úrovně vašich očí. Jedině tak nebudete předklánět hlavu dolů a dopředu a nevytvoříte si časem od věčného zírání do počítače hrb na zádech nebo poškození obratlů a meziobratlových plotének. S nastavením správné výšky monitoru vám nejjednodušeji pomůže police na stůl.

 

>>>Police na stůl ULTIMO U18<<<

 

 

Zelená je tráva

A měla by se vyskytovat v každém pracovním prostředí, kam dopadá alespoň minimum slunečního světla. Rostliny obměňují vzduch, vytvářejí kyslík a jejich zelená barva je odpočinkovým rájem pro vaše unavené oči. Správně byste si při práci na počítači měli dělat často přestávky, nechat odpočinout oči a jít se projít a to zhruba každou hodinu, pokud nechcete skončit již v mladém věku s několika dioptriemi. Pořiďte si květiny. Draceny, zelenec, palmy, sukulenty, kapradí. To vše zvládá elektronickým prachem toxikované prostředí pracovny, nestojí to jmění a zpříjemní vám pracovní den. Pokud máte pocit, že je nemáte kam dát, pořiďte si regál, kam se ta malá zelená oáza pohodlně vejde. Uvidíte, jak vám budou oči i prací unavený mozek vděční. Jen nesmíte květiny zapomenout zalévat.
 

Pořádek polovina úspěchu

Pokud se chcete při práci maximálně soustředit a odvést ten nejlepší výkon, měl by pro vás být prioritou číslo jedna na pracovišti pořádek. Pouze pořádek napomáhá psychické pohodě a zvýšení mozkové aktivity. Proto si raději pořiďte dostatek skříní nebo komod, abyste měli kam uložit všechny dokumenty a šanony a zůstal vám stůl čistý. S čistým stolem všechno rychleji odsýpá.

 

>>>Policová skříň ROMERO R6<<<

 

Tip pro vás: Nezapomínejte také na nejrůznější doplňky a drobnosti, které vám zpříjemní den, jsou pro vás symbolem pozitivních vzpomínek a pomohou vám se odreagovat v okamžicích odpočinku. Maličkosti, které máte kolem sebe, ovlivňují to, jak příjemně se budete v práci cítit.