Police pro váš interiér – Jak vybrat tu pravou?

Co by byl byt bez polic. Jsou nezbytnou součástí každého interiéru a ozdobou zdí. Nejen, že elegantně vyplní prázdný prostor, ale zároveň jsou nenahraditelným, praktickým doplňkem. A co víc, hodí se i do rohu! Jak vybrat tu pravou přesně pro vaše potřeby?

Kam s policí?

Využijete je takřka v každém pokoji, na chodbě, v koupelně a dokonce i ve spíži. Dodají místnosti na útulnosti a dokonale zapadnou jak do moderního bydlení, tak i do rustikálnějšího bytu. Důležité je především, aby ladily s ostatním vybavením interiéru, ať už barvou nebo materiálem. Pozor dejte také na to, aby se z polic nestalo odkladiště zbytečných věcí.

Když police přetékají

Při výběru polic do obývacího pokoje se přesvědčte zejména o tom, jakou mají nosnost. Právě tady se stávají police útočištěm pro knihy a další těžké předměty, a tak dbejte více než kde jinde na dostatečné upevnění a police nepřetěžujte. Pokud hledáte větší úložný prostor a police už je vám malá, zvolte regály nebo otevřené vitríny.

 

Pozor na velikost

Nedocenitelným pomocníkem jsou poličky také v předsíni. Díky nim snadno najdete odložené klíče, čepice nebo peněženku. Na co se zaměřit při výběru police? Především vše důkladně změřte, ať ji nedáváte příliš vysoko. V předsíni potřebujete na police vidět, abyste nepřehlédli ani odložené sluneční brýle. Zároveň hledejte takovou, která nebude nebezpečně vyčnívat do prostoru, jelikož předsíně jsou obvykle menších rozměrů. A pamatujte na to, že předsíň je první, co návštěva vidí při vstupu do bytu.

Police pro každý kout

V jednoduchosti je krása, a pokud si nejste jistí výběrem, vsaďte na jistotu a zvolte polici v provedení dřevěné desky. Do kuchyně se pak skvěle hodí skleněné police, protože vařením vzniká vlhké prostředí, které dřevěným policím nesvědčí. Stejně tak v koupelně. Vyhrát si a popustit uzdu fantazii můžete v dětském pokoji, kde máte na výběr z velké škály barev a polic v nejrůznějších tvarech.

 

Tip pro vás: Zkuste police v obývacím pokoji oživit jednoduchým led osvětlením, které navodí kouzelnou atmosféru i večer po setmění.