Zahradní nábytek: trendy a novinky

Trh se zahradním nábytkem dnes nabízí víc, než sériově vytvářené židle nabízené v supermarketech. Oživte svou zahradu nebo terasu vybavením, které je v souladu s moderními trendy.

U nás byl v dobách minulých pobyt venku záležitostí chataření a chalupaření. Byli jsme proto zvyklí zejména stravování ve vnějším prostředí spojovat s divočinou, sbíráním hub, lovením vos a mravenců v nápojích a hlínou a prachem všude po celém těle.

Dnes už i samotné kempování vypadá trochu jinak. Po světě se rozmohl trend “glampingu”; ani polobotky a casual smart outfit nejsou v luxusně vybaveném týpí krok mimo. Týká se to samozřejmě také samotného vybavení. Naše nároky na pobyt na terase a balkoně se změnily. Naše potřeby jsou nyní mnohem naléhavější.

Pojďme se konkrétně podívat, jak se to týká zahradního nábytku nebo venkovního vybavení obecně.

Snadně udržovatelný materiál

Důvod, proč spousta lidí zvyklá na sterilní prostředí interiéru odmítá pobyt venku, je všudypřítomná špína. Fauna a flóra zkrátka náš majetek neobchází a viditelně se na něm podepisuje. Proto výrobci venkovního nábytku vyslyšeli volání praktické a uspěchané doby výrobou nábytku ze snadno omyvatelných materiálů.

Jedním z nejžádanějších materiálů pro vnější použití je umělý ratan: materiál vyrobený ze snadno udržovatelného plastu, který však na první pohled evokuje přírodní materiál, a to jak texturou, tak barvou. V exteriéru proto žádným způsobem nenarušuje ničí estetické cítění.

Poměrně snadno udržovatelným materiálem je kov, který za běžných okolností stačí omýt vodou, případně použít trochu saponátu. Pouze v případě poškození je potřeba vyřešit porušení laku a vznikající rez. Milovníci dřeva sáhnou patrně i po masivním dřevě, nicméně to je potřeba pravidelně lakovat a impregnovat.

DALLAS souprava

TIP: Luxusní ratanová souprava DALLAS

Důraz na pohodlí

Oproti běžnému plastovému nábytku, jaký známe z minulosti, je moderní zahradní nábytek velmi pohodlný. Bývá doplněn praktickým, ale vkusným polstrováním, sezení bývá rozložitější a pevnější. U kvalitního nábytku z jakéhokoliv materiálu se vám už nestane, že se pod vámi bude kroutit opěradlo nebo vám z opěrek budou padat ruce.

Nábytek, který je možné dnes pořídit do exteriéru, navíc silně připomíná nábytek interiérový. Je tedy bez problému možné pořídit si na terasu sedačku podobného stylu, jako je ta, která stojí ve vašem obývacím pokoji.

ORLANDO + LYON TABLE - grafit

TIP: Souprava z umělého ratanu ORLANDO + LYON TABLE

Designové prvky

Zahradní nábytek je dnes daleko lépe slučitelný s prostředím a estetikou vaší terasy nebo zahrady. Je možné jej barevně sladit s květináči, okenicemi nebo květinami kvetoucími v okolí daného místa. 

V případě, že se rozhodnete místo sladit v konkrétním estetickém duchu, je tedy možné vytvořit si rustikální zenovou zahradu, nebo naopak z prostoru navázat na estetiku použitou ve vašem moderně vybaveném domě. 

Výjimkou, stejně jako v interiéru kreativních, stylových osobností, nemusí být ani dominantní prvky, jako je barevné křeslo nebo ručně vyřezávaný stůl.

EDEN houpačka - FSC

TIP: Masivní dřevěná houpačka EDEN

 

 

Jaký nábytek preferujete ve vnějším prostředí vy? Pokud je pro vás design vedlejší, můžete se podívat do nabídky jednoduchých, cenově přiměřených stolů a židlí. Veškerou nabídku zahradního nábytku najdete zde.