Vykouzlete si dokonale sladěný interiér

Nábytek sehrává v každém interiéru důležitou roli, a to nejen z hlediska estetického, ale také praktického. Při jeho výběru musíte vzít v úvahu celou řadu faktorů, od velikosti daného prostoru, přes styl, ve kterém je místnost zařízena až po funkčnost jednotlivých pokojů – jiný se totiž hodí do obývacího pokoje, další do ložnice či koupelny.

Vsaďte na kvalitu a nadčasovost

Chcete-li docílit harmonického celku, pak nábytek musíte umět sladit také s podlahou. Právě ona jakožto největší plocha místnosti podstatnou měrou ovlivňuje její celkový vzhled. Při výběru podlahové krytiny dbejte na její kvalitu a design. Protože vám bude dělat společnost dlouhá léta, neměla by příliš podléhat módním trendům, aby se vám brzy tzv. neokoukala – raději vsaďte na neutrální barvy a nadčasovost. Vedle rozhodně nešlápnete s přírodními materiály – dřevo, korek, bambus či přírodní linoleum z módy jen tak nevyjdou. Navíc se snadno a dobře kombinují a přizpůsobují stěnám i bytovým doplňkům. Oblibu si získaly všestrannými možnostmi použití, zdravotní a ekologickou nezávadností i snadnou údržbou.S přírodními materiály nešlápnete vedle

Klasikou zůstávají dřevěné podlahy, které vydrží i několik generací. Interiér krásně zahřejí jak na pohled, tak na dotek. Skvěle se proto hodí do obývacího pokoje, ložnice či do království vašich ratolestí.

Stoprocentně přírodním vzhledem vyniká i korková podlaha, která vás potěší rychlou tepelnou návratností a nízkým kročejovým hlukem. Nabízí jedinečné vlastnosti, které ani syntetické materiály nedokázaly napodobit – pružnost, menší náchylnost na poškození vlhkem a teplotními výkyvy, vysoká mechanická pevnost, odolnost proti plísním i chemikáliím či dobrá tepelná a akustická izolace.

Dalším skrz na skrz přírodním materiálem je přírodní linoleum, které v současnosti boří žebříčky podlahových hitparád. Pro svůj ojedinělý design se perfektně hodí do moderních interiérů, jeho antibakteriální vlastnosti umožňují i využití v domácnostech alergiků a astmatiků a do prostorů s vysokými nároky na bezprašné prostředí. Jeho složení totiž zabraňuje tvoření a množení bakterií a mikroorganismů. Po funkční stránce vás překvapí svou odolností a dlouhou životností, navíc hezky voní a tlumí hluk. Tak, vneste si kus přírody do vašeho domova!