Jak vybrat jídelní stůl a židle?

Máte pocit, že svou domácnost už nemůžete nijak vylepšit? Mýlíte se! Kromě nové kuchyně zaručeně oceníte i trendy jídelní stůl a nové židle, které ucelí vzhled místnosti a poskytnou vám prostor pro snídani s přáteli i rodinnou večeři. Obrovský výběr tvarů, barev a použitých materiálů slibuje, že si vybere opravdu každý! A jaký styl padne do oka vám?

Nebojte se kombinovat!

Už dávno neplatí, že by jídelní kout musel být sestaven ve stejném duchu jako samotný nábytek v kuchyni. Naopak, je-li vaše kuchyň stylizována do moderních tvarů a barev, zkuste ji doplnit tradičním venkovským stylem, jenž se těší stále rostoucí oblibě. Venkovský styl symbolizuje zejména robustní přírodní materiály, jako je dřevo, sklo a kámen. Masivní židle u kulatého stolu vyniknou v jídelním prostoru. Chcete-li přirozeně navázat na kuchyňskou linku, zvolte stůl čtvercového či obdélníkového tvaru a zajistěte tak dostatek míst pro všechny členy rodiny.

Investice do moderních židlí se vyplácí. Kůže, eko koženka a dále pak měkčené polstrování s důrazem na detailní zpracování vám garantuje dlouhou životnost i snadnou údržbu. Pravidelnou péčí dodáte těmto materiálům lesk a podpoříte přirozenou barvu čalounění. V kombinaci s chromovanými nožkami a úchyty bude nábytek v jídelně naprosto úchvatný!Nezapomínejte na funkčnost, neopomíjejte design

Sledujte rovněž praktickou vlastnosti. Židle musí splňovat vaše nároky na pohodlné sezení, poskytovat dostatek prostoru pro všechny v domácnosti a jídelní stůl by měl umožnit postačující plochu pro občerstvení, nápoje anebo třeba práci. Početnější rodiny ocení rozkládací stoly, které se dají pár tahy zvětšit a nabídnout tak další místo. Ať už toužíte po formálním vzhledu nového nábytku, popřípadě dáváte přednost ležérní podobě jídelního koutu, inspirujte se moderním nábytkem vyráběným z jakostních materiálů.