5 rad pro výběr správné pohovky

Nákup pohovky je jednou z nejdůležitějších investic do vašeho domova. V obývacím pokoji je pohovka základ, na kterém odpočíváme, čteme, jíme a pijeme, bavíme se s rodinou, přáteli, sledujeme televizi a dokonce i spíme. Je proto je logické, že věnujeme čas výběru do takové pohovky, která nám vydrží a potěší dlouhá léta, že? Přinášíme vám 5 rad, které byste mohli zvážit, před nákupem té správné pohovky.

Před nákupem zvažte tvar a velikost pohovky

Neexistuje žádná správná nebo špatná výška ani tvar. Průměrná pohovka má hloubku sedáku nejméně 60 cm, což poskytuje dostatek prostoru, pokud máte dlouhé nohy, a umožňuje vám je schovat pod sebe, pokud jste nižší. Pokud jde o výšku sedáku, většina designů má výšku mezi 45 a 50 cm.

Je také důležité zvážit, jak rádi lenošíte. :-) Pokud například v páru oba rádi sedíte s nohama nahoře, ujistěte se, zda je pohovka dostatečně hluboká, aby se na ni vešli pohodlně oba. Nebo zvažte možnost pořízení lehátka nebo rozkládací pohovky, nebo taburetu což oceníte i v případě návštěvy.

TIP:  Dip Taburet IWA DIP

Pokud na pohovce raději ležíte, ujistěte se, že je dostatečně dlouhá, abyste se mohli natáhnout. Vyšší lidé mohou také uvažovat o pohovce s vyšším opěradlem, které jim poskytne dodatečnou oporu.

Investujte do kvalitní konstrukce

Za kvalitní rám utraťte tolik, kolik si můžete skutečně dovolit - rám je základ, aby vám pohovka vydržela na mnoho let lenošení. Dobrou volbou je rám z masivního tvrdého dřeva, ale dejte si pozor na dřevotřískovou nebo kovovou konstrukci. Než se rozhodnete, věnujte pozornost také záruce a v případě online nákupu také možnosti, do kdy můžete bezplatně zboží vrátit. Vždy tak myslete na svůj komfort.

https___media

Zkontrolujte polštáře

Nezapomeňte, že vnitřek pohovky, je stejně důležitý jako vnější materiál. Pokud jde o opěradlo a sedák pohovky, polštáře plněné peřím jsou vysoce komfortní, ale budou potřebovat pravidelnou starost. Zatímco pěnové nebo vláknité výplně mohou časem splasknout a ztratit svůj tvar. Ideální řešení? Moderní řešení je kombinace peří a pěny, protože se říká, že "peří dodává pružnost, zatímco pěna poskytuje strukturu". Dobře spolu funguje kombinace zadních polštářů vyplněných peřím a sedacích polštářů vyplněných pěnou nebo vláknem.

TIP: Pohovka NIKO

Zaměřte se na látku

Ať už se rozhodnete pro jakkoli výraznou barvu, vzor nebo neutrální tón, výběr potahové látky bude mít na váš domov obrovský vliv, proto vybírejte pečlivě a ujistěte se, že sedačka zapadá do okolního interiéru

Přírodní materiály mohou na prudkém slunečním světle vyblednout, takže pokud bude pohovka v blízkosti okna, zvolte syntetickou látku. To je důležité zejména v rodinném domě s dětmi a domácími mazlíčky. Pokud máte psa nebo kočku, zvolte látku, kterou lze snadno vyčistit. V takovém případě se vyplatí prozkoumat potahy, které lze při čištění sundat a ideálně vyprat.

 

Přeměřte se

Upřímně řečeno, není nic horšího než koupit nábytek, který se vám nehodí do bytu (Vzpomeňte na Rosse a Přátelé!), takže než se do něčeho pustíte, změřte si to. Vezměte si metr a dvakrát se ujistěte, že máte jistotu, že se do vašeho obýváku vejde maximálně tolik pohovky, abyste ji nemuseli ořezávat. :-)

Pokud kupujete pohovku do menší místnosti, věnujte pozornost hloubce, protože hloubka sedáku se u pohovek větších rozměrů zřídkakdy mění a zvažte výšku pohovky, zejména pokud jsou ve vašem pokoji radiátory nebo police!

TIP, jak se ujistit, že se pohovka vejde do vašeho obývacího pokoje, je vystřihnout si tvar pohovky z novin a položit ji v místnosti na podlahu - nebo využít znalostí ze základní školy a připravit si malý model. Díky tomu si můžete ověřit, zda máte dostatek místa, abyste kolem pohovky mohli snadno chodit, a zda jste ponechali dostatek místa pro police, radiátory a další kusy nábytku, stejně tak, že máte dostatek místa pro otevírání skříní, dveří a oken.

Nakonec zkontrolujte rozměry všech dveří a schodišť, kterými bude muset pohovka při doručení projít - vaše nezničené stěny vám poděkují.

Pokud je přístup omezený, možná budete muset zvolit styl s nízkým opěradlem, s odnímatelnýma nohama nebo dokonce modulární konstrukci, kterou lze dodat po částech. Nebo pokud máte malou místnost, zvažte dvoumístný nebo přiléhavý sedák. Dobrou zprávou je, že nikdy nebylo snazší přizpůsobit si pohovku tak, aby skutečně vyhovovala vám a vaší domácnosti.