Obejdete se v kuchyni bez jídelního stolu?

O kuchyni se často mluví jako o srdci domova. Připravujete zde pokrmy a mnohdy je to jediné místo, kde se v týdnu celá rodina sejde – aspoň tedy pokud jste zvyklí se společně scházet u stolu k večeři. A když už mluvíme o stolu, myslíte si, že je vůbec nezbytným vybavením kuchyně?

V minulosti tomu tak bývalo. A pokud máte prostornou kuchyň, či dokonce samostatnou jídelnu, neexistuje jediný důvod, proč byste si neměli pořídit velký jídelní stůl. Výběr je bohatý, ať už toužíte po minimalistickém světlém pojetí nebo extravaganci. V kuchyni se barev nebojte, například oranžová podporuje chuť k jídlu.V případě malého prostoru můžete fungovat bez stolu

V malých bytových kuchyních ale často stůl vůbec nenajdete, není to potřeba. Ptáte se, kde pak lidé obědvají? Jídelní stoly nahrazuje barový pult či ostrůvek uprostřed místnosti. Pokud jste nikdy nic takového prakticky nevyzkoušeli, mohlo by se vám zdát, že jíst u barového pultu je nepříjemné. Opak je ovšem pravdou. Důležité je pořídit správné barové židle – měly by mít odpovídající výšku a také opěrku na záda.

Toto řešení je pochopitelně vhodné spíš pro domácnosti, v nichž žijí dva nebo tři lidé, pro rodinu se třemi dětmi asi ne. I ve čtyřech lidech už můžete mít problém, protože pokud nemáte dostatečně dlouhý barový pult, čtyři židle se vám k němu nevejdou. A co pak?

Místo uspoří i rozkládací stoly

Další možností do malých interiérů jsou rozkládací stoly, například jídelní stůl XELO Laski. Rozmyslete si ale, zda vás bude bavit při každém jídle stůl rozkládat a skládat. Tahle varianta je vhodná například pro rodiny, kdy jsou rodiče přes týden sami doma a děti se jim vrací pouze na víkend.

74068_rozkladaci-jidelni-stul-xelo-laski-152-1-192-1-76-4-90

>>> jídelní stůl XELO Laski <<<

A na závěr je tu ještě jedna volba. Místo v kuchyni můžete jíst třeba v obývacím pokoji. Jídelní stůl může stát kdekoliv, kde na něj je prostor. Všechno má své řešení, a jestliže sami žádné nemůžete vymyslet, obraťte se na odborníky, kteří mají s návrhem interiérů zkušenosti. Nebo si zkuste prohlédnout nabídku našeho nábytku, třeba se inspirujete.