Jak vybrat psací stůl školákovi?

Školní rok je opět tady, a pokud vaše dítko míří do první třídy, nejspíš vás čeká výběr psacího stolu. Aby si dítě vytvořilo správné návyky, nekazilo si zrak a mohlo sedět rovně, je potřeba dbát zejména na výšku stolu. Co dalšího ale hraje roli?

Školákovi už můžete pořídit běžný stůl, není potřeba kupovat žádné speciální malé dětské psací stoly. Byla by to investice zhruba na dva roky. Děti rychle rostou, a pokud je pro ně psací stůl příliš vysoký, můžete to vyřešit výškově nastavitelným křeslem. Nicméně správně by dítě při sezení mělo mít chodidla na zemi.



Hlavně ať je na stole dost místa

Vejít by se na něj měla nejen písanka, ale také velký výkres do výtvarné výchovy. Časem se na něm nejspíš ustálí i počítač či notebook. Myslete na to, ať je plocha dost velká, případně můžete pořídit stůl s poličkou pro klávesnici.

Máte-li dvě dítka, která spolu sdílí pokoj, pořiďte každému vlastní stůl, nebo kupte jeden velký. Rozhodně ale zařiďte, aby mělo každé z nich svou pracovní plochu.

Správné umístění hraje podstatnou roli

Vždy myslete na to, že by na stůl mělo dopadat světlo. Vyrábí se i sety, kdy je psací stůl umístěný pod patrovou postelí, ale těm se raději vyhněte. Stůl by neměl být zastíněný, dejte jej ideálně k oknu. Nemáte-li v pokoji moc místa, vhodnou volbou může být rohový stolek. Například stůl GUMI G11 ze stejnojmenného setu je uzpůsobený do rohu, a dokonce je vhodný jako počítačový stolek.

51121_rohovy-psaci-stul-gumi-g11-dolmar-96-5-78-96-5

>>> GUMI G11 <<<

Nezapomeňte na lampičku a židli

Velkou roli při správném sezení hrají i židle. Klasické dětské židličky moc vhodné nejsou, investujte raději do kancelářského křesla s nastavitelnými prvky. To vydrží dlouhá léta a s dítětem bude růst. Nezbytným vybavením je zároveň stolní lampička. Určitě zažijete situace, kdy bude potomek sedět u domácích úkolů dlouho do večera, tak ať si nezkazí oči. Pohodlí a ergonomie (tedy vhodné posazení bez negativních dopadů na zdraví) jsou u psacího stolu nejdůležitější.