Kam dát v bytě zrcadla?

Domácnost bez zrcadel snad neexistuje. Máte-li malé děti, možná nechcete riskovat a máte jen jedno v koupelně, na které nedosáhne, v opačném případě ale není důvod, proč si nepořídit ještě několik dalších. Pomohou vám zejména v případě, že bydlíte v malém bytě či domečku s ne příliš velkými místnostmi.

Zrcadlo není nic jiného než dostatečně hladký povrch, který odráží světlo. Setkáte se s ním v dopravních prostředcích, zdravotnictví, měřicích přístrojích nebo v domácnosti. Tam většinou slouží k tomu, abyste zkontrolovali, jak vám to dnes sluší. Nebo má ještě nějaký jiný význam?

Prosvětlí a zvětší místnost

Jak jsme si již řekli, zrcadlo odráží světlo – tím pádem místnost prosvětluje. Musí k tomu samozřejmě viset na vhodném místě, kde na něj dopadá světlo, například proti oknu. A světlý prostor vypadá větší. Zrcadla jsou tedy skvělým pomocníkem pro všechny, kteří mají malý byt.

Tip: Úzké pruhy zrcadel vypadají efektně například u stropu nad skříňkami v kuchyni.

Koupelna, ložnice i chodba

O tom, že zrcadla patří do koupelny, nemá cenu diskutovat. Kam jinam je ale ještě dát? Praktická jsou zrcadla do předsíně. Předsíně bývají často tmavé, takhle je trochu prosvětlíte, a navíc budete mít možnost před odchodem zkontrolovat, jak vypadáte. A ze stejného důvodu je dobré mít jedno zrcadlo i v ložnici. Umístěte jej třeba na dveře skříně.

Aspoň jedno by mělo být velké

Do ložnice nebo předsíně patří velké zrcadlo, v němž spatříte celou postavu. Výjimkou nejsou ani případy, kdy je přes celou skříň. Podívejte se například na zrcadlo LATTE. Je součástí stejnojmenné ložnicové soustavy a musíte uznat, že vypadá opravdu elegantně.

69904_zrcadlo-latte-idzczak-80-70-3

>>> zrcadlo LATTE <<<

Zrcadla nikdy nevyjdou z módy a je jen na vás, zda si zvolíte vintage zdobený kousek, zrcadlo s jednoduchým rámem či úplně bez něj. Pokud vyberete nějaký specifický model, bude vypadat dobře i tehdy, když jej jen postavíte do ložnice, nemusíte řešit žádné připevňování na stěnu.