Nedostatek prostoru? Vše snadno vyřešíte volbou správného nábytku!

Boj s nedostatkem prostoru zažívá většina z nás, zvláště při bydlení v menších bytech. Tento problém se dá řešit různými způsoby. Z těch šílenějších je to například vytahování postele ke stropu. V dnešním článku se však budeme držet více při zemi a podíváme se na to, jak ušetřit místo volbou správného nábytku.

1) Základem je úložný prostor

Úložný prostor je jednou ze základních věcí, na kterou byste měli myslet, chcete-li ušetřit nějaké místo. Ať už si vybíráte třeba novou postel nebo sedací soupravu, volte takovou, do které se toho vejde co nejvíce. Získáte tak hodně místa navíc, aniž byste museli kupovat další rozměrný nábytek.

75244_postel-180-beta-92-helvetia-186-205-90

>>> Postel 180 BETA 92 Helvetia s úložným prostorem <<<

 

2) Rozkládací nemusí být pouze pohovka

Rozkládací pohovka je v malém bytě samozřejmostí. Hodně lidí však zapomíná na to, že rozkládat se dají třeba i jídelní stoly. Přijde-li návštěva, můžete stůl rozložit a zvětšit, čímž poskytnete dostatek prostoru všem. Pro stejný účel si můžete pořídit i rozkládací židle. Naopak, když budete doma sami nebo jen s rodinou, ušetříte určité místo.

68719_rozkladaci-jidelni-stul-wenus-200x100-4x60 
>>> Rozkládací jídelní stůl WENUS <<<

 

3) Multifunkční nábytek je záchranou i v nejmenších bytech

Co se týče multifunkčního nábytku, revolučním řešením pro úsporu místa je třeba postel, stůl a skříň v jednom. Špatnou volbou nemusí být ani postel, která se vyklápí třeba ze skříně. Přes den tak nábytek funguje jako obyčejná skříň, kterou na noc vyklopíte a můžete si užívat spánku. Bohatě však postačí vyvýšená postel, která nabízí velké množství úložného prostoru. Skvěle se hodí hlavně do menších dětských pokojů. 

  

4) Vestavěné skříně nemusí zabrat ani centimetr místa

Vestavěné skříně jsou výbornou volbou, potřebujete-li úložný prostor navíc a nechcete jakkoliv plýtvat místem. V těch nejmenších bytech můžete spojit vestavěnou skříň i s postelí. Postel si na noc jednoduše rozložíte, přes den sklopíte zpět, a užíváte si tak většího prostoru. Nevýhodou těchto skříní je však vyšší cena a nutnost zásahu do bytu. 

 

5) Drobné vychytávky významně pomohou

Jedno ramínko, na které lze pověsit několik košil či halenek, jednoduché poličky nezabírající moc místa, obyčejný skládací stolek nebo vakuové pytle na uskladnění oblečení. To je pouze několik z mnoha dalších vychytávek, které vás vyjdou na pár korun, přičemž dokážou ušetřit dost místa.

58294_police-labyrint-la13-meblar-80-30-30

 >>> Police LABYRINT LA13 Meblar 80/30/30 <<<