​5 otázek, které byste si měli položit při nákupu šatní skříně

Šatní skříň je díky svým velkým rozměrům dominantou každého interiéru. Proto musí nejen skvěle plnit svůj účel, ale musí také hezky vypadat. V dnešním článku se dozvíte, jaké otázky byste si měli položit, než skříň zakoupíte.

Pouze na ramínka nebo i s policemi?

Jako první byste si měli ujasnit, k čemu bude sloužit. Bude to úschovna veškerého oblečení od košil až třeba po ručníky nebo povlečení? Pak byste měli zvolit skříň s tyčovou i policovou částí. Díky tomu budete moci košile a podobné oblečení jednoduše pověsit na ramínko, zatímco na uskladnění ostatních věcí využijete právě police. Naopak víte-li, že police nepotřebujete, pak byste si měli zakoupit skříň pouze na ramínka. Stejně tak si můžete koupit i skříň pouze policovou.

57166_satni-skrin-2d-inez-plus-2-100-201-61

>>>
Šatní skříň 2D INEZ PLUS s tyčovou i policovou částí <<<


Pro koho?
Výběr šatní skříně je závislý také na osobě, která ji bude používat. Určitě se zamyslete nad tím, jestli dosáhnete i do vrchní části a podle toho případně vybírejte její výšku. Sháníte-li šatní skříň do dětského pokoje, pak určitě zvolte takovou, která je přizpůsobena požadavkům dětí.

38722_satni-skrin-pl03-planet-meblar-80-190-50

>>>
Šatní skříň PL03 PLANET Meblar do dětského pokoje <<<

Jak velkou?
Před zakoupením skříně byste si rozhodně měli změřit prostor, do kterého ji chcete umístit. Při měření nezapomínejte ani na to, že určité místo bude zabírat i její otevírání. Také se ubezpečte, že vyhrazený prostor vám nebude komplikovat ani otevírání pokojových dveří nebo oken. Pro ušetření místa jsou skvělé rohové skříně.

72418_rohova-satni-skrin-ultimo-u13-dolmar-75-187-75

>>> Rohová šatní skříň ULTIMO U13 Dolmar <<<

S výsuvnými nebo křídlovými dveřmi?
Kromě klasických křídlových dveří si můžete pořídit i výsuvné. Výhodou výsuvných dveří je především úspora místa, při otevírání totiž nijak nezasahují do prostoru. Naopak křídlové dveře jsou prověřenou klasikou a jste-li na ně zvyklí, těžko se jich budete vzdávat.

40465_satni-skrin-mistral-180-maridex-180-206-60_1

>>> Šatní skříň MISTRAL 180 Maridex s výsuvnými dveřmi <<<


Z jakého materiálu?

Šatní skříně se vyrábí z mnoha různých materiálů od dřeva nebo lamina, až třeba po MDF desky. Ani jedním z materiálů nic nezkazíte, každý je však vhodný pro jiné účely.

Masivní dřevo: Každá skříň z masivu je díky kresbě dřeva originál. Jedná se o staletí prověřenou klasiku, která nabízí vysokou odolnost. Musíte však o ni pečovat a většinou si připlatíte.

Laminovaná dřevotříska a MDF desky: Na rozdíl od masivu jsou skříně z těchto materiálů cenově příznivější. I jejich odolnost je vysoká a jsou nabízeny v mnoha různých variantách, barvách a dekorech. Jsou také nenáročné na údržbu. Nemají však tak osobitý design jako skříně z masivu.


Kromě těchto materiálů nezapomínejte ani na sklo, které se často používá k vyplnění skříňových dveří. Může se jednat o zajímavý prvek, který dokáže zlepšit celkový dojem z interiéru. Často jsou skříně obohaceny také o zrcadla, která mají skvělé praktické využití.

46519-7_satni-skrin-220-gib-220-215-62
>>> Šatní skříň se zrcadlem 220 Gib z laminované dřevotřísky <<<