5 důvodů, proč byste si měli pořídit taburet


Taburety se poprvé objevily ve Francii za vlády Ludvíka XIV. Sezení na taburetu v přítomnosti královské rodiny bylo v té době velkou poctou. Takovou poctou, že když matka Ludvíka XIV. poskytla sezení na taburetu dvěma nevévodkyním, zvedla se vlna protestů. Tyto malé stoličky se však postupně staly i vybavením interiéru obyčejných lidí a rozšířily se do celého světa. V dnešní době už neslouží pouze k sezení a v tomto článku se dozvíte všechny možnosti, jak se dají taburety využít.1) Posadíte návštěvu

Nemáte doma dostatek míst k sezení, kdyby náhodou přišla návštěva? Taburety jsou skvělým řešením. Můžete je mít klidně uklizené a používat je pouze v okamžiku rodinné sešlosti nebo oslavy s přáteli. Díky taburetům nemusíte kupovat drahá a prostorná křesla nebo sedačky. Jsou totiž velmi lehké a skladné, takže je vždy budete mít kam schovat.

66253_taburet-iwa-svetly-gib-51-3651

Taburet IWA s kvalitní výplní sedáků zaručuje velmi pohodlné sezení >>>

 

2) Pohodlně si odložíte nohy

Taburet můžete využít také k odložení unavených nohou. Stačí ho jednoduše přisunout ke křeslu nebo pohovce a můžete si dopřát příjemný komfort. Nikdo vám už nebude vyčítat, že pokládáte nohy na stůl.

42505_taburet-ov-pufa-oviedo-gib-51-45-51
Taburet OV PUFA skvělý nejen k sezení, ale i odložení nohou >>>

 

3) Získáte úložný prostor navíc

Máte doma moc věcí a už je nemáte kam dávat? Možná vám pomohou taburety s úložným prostorem. Jsou skvělé pro uložení mnoha předmětů od dek, až po časopisy a knihy nebo menší elektroniku. Ne všechny však úložným prostorem disponují, proto zvažte, zda úložný prostor využijete a případně si dávejte pozor při výběru.

46693_taburet-sneek-gib-80-35-60

Taburet SNEEK s úložným prostorem a sedákem z polyuretanové pěny >>>

4) Poslouží i jako odkládací stolek

Pokud si vyberete správný taburet, můžete ho příležitostně používat i jako odkládací stolek. V takovém případě je potřeba zvolit taburet, který není vyroben z měkkého materiálu. Měkký materiál totiž nemusí udržet vše, co na něj položíte.

52447_taburet-3-swierczynscy-36-44-5-27

Taburet s elegantním vzhledem skvělý i jako odkládací stolek >>>

 5) Dodá eleganci vašemu interiéru

Kromě praktického využití jsou taburety i skvělým designovým doplňkem do interiéru. Můžete si vybrat z různých tvarů od klasických čtvercových či obdélníkových, až po kruhové nebo různé speciální tvary. Roli pak hraje i vzhled potahu a nožek. Řada taburetů se vyrábí ve stejném designu jako sedací soupravy, a společně tak spolu skvěle ladí.

45307_taburet-svetly-memone-gib-51-45-51

Taburet MEMONE GIB se stylovým vzorem >>>