Moderní obývací pokoj – základem je správný gauč

Toužíte po útulném, moderním a zároveň velmi praktickém bydlení? Trávíte v nejvíce času v obývacím pokoji a chcete jej uspořádat tak, aby vám nabídl komfortní zázemí pro víkendové posezení s přáteli, rodinné hry či relaxaci? Přinášíme vám několik užitečných rad, se kterými zařídíte bez výrazných nákladů moderní bydlení a obývacímu pokoji vdechnete novou tvář.

Výběr správné pohovky

První, čeho si každý při vstupu do této místnosti všimne, je samozřejmě pohovka a její umístění. Do malých prostor se hodí rohové sedací soupravy s možnosti rozložení a získání tak větší sedací plochy či místa ke spánku. Rohové sedací soupravy oceníte i v případě, že se potýkáte s nedostatkem úložného prostoru. Sedačky pořídíte v pestrých barvách, se vzory i kombinaci materiálů, přičemž velmi žádaná je eko kůže s koženými panely v namáhaných částech.

Z materiálů neztrácí na popularitě ani manšestr či hladké látky s česaným vlasem. Textilie volte s ohledem na celkový ráz interiéru. Venkovský styl osvěží romantické potahy a ozdobné polštářky, minimalismus podpoříte nákupem jednoduchého gauče na nožkách, díky čemuž se dostanete s vysavačem i mopem do těžko přístupných míst.Křesla jsou opět in!

Velké prostory mohou zdobit soupravy k sezení kombinované s křesly a lenoškami. Moderní křesla poskytují maximální komfort a vynikají rovněž neotřelým designem. I tady se můžete zaměřit na tradiční vzhled podpořený masivní konstrukcí, lehké konstrukční řešení, popřípadě originální produkty z dílen talentovaných designérů.

Kromě sedací soupravy je nezbytné vybrat i vhodný nábytek. Záleží pouze na vás, zda dáte přednost robustnímu dřevu nebo vysokému lesku a hladkým liniím. Velmi výhodně dnes nakoupíte i doplňky a dekorační prvky. LED osvětlení umístěte pod poličky nebo jimi osvětlete hrany skříněk. Značně žádaná jsou taktéž světla s šetřícími žárovkami a vysokým jasem. Vše pořídíte v pohodlí domova za nejlepší peníze!