Jak zařídit obývací pokoj co nejvíc nadčasově?

Obývací pokoj patří bezpochyby k nejdůležitějším místnostem v celém domě. Vodíte si sem návštěvy, trávíte tady volný čas s ostatními členy rodiny a podle toho by měla místnost také vypadat. Měla by být reprezentativní i útulná, stylová i pohodlná. Jak ale zařídit, aby váš obývací pokoj odpovídal moderním trendům a zároveň jej nebylo potřeba každých pár let renovovat?

Klíčem je vytvořit nadčasový interiér, který si zachovával moderní tvář včera, vypadá k světu dnes a pěkný pohled na něj bude i zítra. Neměl by být jakkoliv avantgardní, přezdobený ani zbytečně velkolepý, spíš jednoduchý a promyšlený. To ale rozhodně neznamená nudný! Jak toho tedy dosáhnout?Vyhněte se moderním trendům

Základní pravidlo zní: Zapomeňte na aktuální trendy. Například barvou roku 2017 je svěží zelená, ale to ještě neznačí, že by váš obývací pokoj nyní měla zdobit zelená křesla nebo koberec. U takto výrazných odstínů se obvykle stává, že vás po několika letech naprosto omrzí, a co budete pak dělat? Nová křesla nebo sedací souprava nejsou zrovna levnou záležitostí. Právě tyto kousky byste tedy měli pořizovat co nejvíce neutrální. Perfektním příkladem nadčasové sedací soupravy je třeba model EUFORIA, ať už ve světlé či tmavé variantě. Tyto barvy budou v kurzu pořád.

72448_sedaci-souprava-euforia

>>> Sedací souprava EUFORIA <<<

Chcete-li přesto vyjádřit v místnosti nějaký konkrétní styl, udělejte to pomocí doplňků. Až se vám okoukají a budete je chtít vyměnit, vyjde vás to na pár stokorun, maximálně tisícovek. A to platí i u barev.

Ať převažují neutrální barvy

Béžová, šedá, černá, bílá, hnědá. To jsou tóny, v nichž byste si měli pořizovat základní dražší vybavení, jako jsou obývací stěny, sedací soupravy nebo křesla, protože ty z módy jen tak nevyjdou. Dejte si ovšem pozor, aby interiér v takových barvách nepůsobil příliš fádně, nudně a unyle. Naprosto nezbytné je proto pořídit si barevné doplňky – vázy, lampy, květináče, rámečky na fotky, nebo klidně vymalovat barevně zdi. Všechny tyto kousky snadno nahradíte. Věčnou krásu zajistí i geometrické obrazce, jako jsou třeba proužky. Nebojte se ani těch.