Kdy se vyplatí pořídit patrovou postel?

Jste na vážkách, zda koupit vašim dětem do pokoje patrovou postel, nebo raději dvě obyčejné? Nejste v tom sami. Mnozí rodiče s rozhodnutím zápasí a často to skončí tak, že pořídí patrovou postel, kterou lze rozložit na dvě samostatná lůžka. Patrové postele jsou ovšem možností i v případě, kdy máte pouze jedno dítko. I tehdy mají své výhody.

Dětské postele jsou dostupné v mnohých designech a barvách a ty patrové nejsou výjimkou. Seženete obyčejné hnědé, ale také barevně propracované varianty, z nichž se stane hlavní prvek místnosti. Koneckonců uchvátit vás mohou nejen barvou, ale i originálním zpracováním.Když potřebujete ušetřit místo

Do malého bytu, kde se o pokoj dělí dva, nebo dokonce tři sourozenci, jsou dětské patrové postele jasnou volbou. Díky nim v místnosti zbyde prostor na šatní skříně, pořádný psací stůl pro školáky a také na hraní.

Modely patrových postelí pro jedno dítě vám prostor ušetří rovněž. Pod nimi se většinou nachází skříňky nebo jiný nábytek.

Když chcete sourozencům zabezpečit soukromí

Spí-li jedno dítě nahoře a druhé dole, mají větší soukromí. Nevidí na sebe a neruší se navzájem, pokud už jeden chce spát a druhý by se nejraději dlouho do rána díval v posteli na seriál.

Když toužíte po něčem neotřelém

Právě z důvodů designu rodiče pořizují patrové postele s jedním lůžkem. Často se setkáte s variantami jako například s palandou KOMI, která je vyvýšená jen tak napůl. Stačí tři schůdky a z obyčejné postele se hned stane lůžko hodné krále. Nebo spíš malé princezny?

61648_patrova-postel-s-psacim-stolem-komi-km21-meblar-115-5-105-5-205

>>> palanda KOMI <<<

Když chcete dětem poskytnout místo na hraní

Věřte nebo ne, s patrovou postelí se dá opravdu vyhrát. Dobře se na ní budují bunkry, vrchní lůžko může sloužit jako základna vojáků nebo kouzelná hora pro růžové poníky. A že je to nebezpečné? Nahoře by měl vždy spát starší sourozenec, který už má dostatek rozumu. Nebezpečí nehrozí, postele bývají opatřené zábradlím. Dítě nemá šanci v noci jen tak spadnout. Problémem by mohlo být, pokud máte náměsíčného potomka. Také když jsou děti nemocné, zvrací, případně mají průjem, je nešikovné nechat je spát nahoře. Jinak jsou ale patrové postele skvělým vynálezem.