Jaký tvar jídelního stolu se hodí do vaší kuchyně?

Není to jen o kulaté nebo hranaté variantě. Voleb je trochu více a vybírat byste měli nejen dle toho, co se vám líbí, ale také podle místnosti, do níž stůl postavíte. Budete jej mít v jídelně, nebo v kuchyni? A kolik lidí u něj bude sedávat?

Určité tvary se lépe hodí do určitých podmínek. Pojďme se na to ve zkratce podívat.

Obdélníkové stoly

Obdélníkové jídelní stoly jsou nejběžnější a má to své důvody. Většina místností je totiž také obdélníkových. Navíc se tento tvar hodí pro více než čtyři osoby, záleží jen na jeho délce. Co se týče šířky, měla by být aspoň 1 metr, jinak se osoby proti sobě moc pohodlně neusadí. Budou si vadit pod stolem nohama i na stole talířem.

 

Čtvercové modely

Do čtvercových místností se hodí stoly čtvercového tvaru. Vhodné jsou ovšem spíš pro menší počet lidí. Dobře se u něj nají dva, a pokud ho plánujete pro čtyři, musí být dostatečně velký – platí aspoň 0,9 m krát 0,9 m.

Oblíbenou variantou jsou rozkládací čtvercové stoly, například stůl XELO Laski. To je perfektní třeba v případě, kdy jste doma ve dvou a děti se vrací jen na víkend.

74068_rozkladaci-jidelni-stul-xelo-laski-152-1-192-1-76-4-90>>>  stůl XELO Laski <<<

Kulaté stoly

V malé čtvercové jídelně vypadá skvěle i kulatý stůl. Opět je vhodný spíš pro menší rodiny a musí mít dostatečný průměr (pro 4 osoby minimálně 100 cm), aby se k němu pohodlně vešly jídelní židle. Ve vyšším počtu strávníků je sice možné vybrat stůl o větším průměru, avšak u takového by od sebe lidé byli docela daleko a museli by na sebe křičet. Kulaté stoly s velkým průměrem navíc zabírají poměrně mnoho prostoru. Je-li vás doma hodně, s obdélníkovým stolem oproti kulatému ušetříte místo.

Oválné varianty

S oválnými stoly se setkáte méně často, jsou v podstatě ekvivalentní k těm obdélníkovým. Ve srovnání s nimi, díky zaobleným rohům, vizuálně zaujímají méně prostoru. Vhodné jsou do užších místností.

Stále si nejste jistí tvarem? Prozkoumejte naši nabídku a zvolte prostě takový, který vám padne do oka.