Bojujeme proti nepraktickému minimalismu

Je tomu už několik let, co se napříč všemi oblastmi projevuje minimalismus. Co se týče nábytku, trendy velí jasně – čím méně nábytku doma budete mít, tím lépe. A v ideálním případě by měl být bílý či jinak světlý (oblíbený je třeba dekor dub sonoma). Ale skutečně má cenu držet se těchto aktuálně módních předpisů?

Móda se mění, a to i v bydlení, tak se nenechte svazovat a vyberte si prostě, co se vám líbí. U nás najdete všechno. Například ložnice LUX STRIPES splňuje aktuální trendy do posledního puntíku. Je minimalistická, světlá, obsahuje velké zrcadlo. Na druhou stranu v kategorii obývacích pokojů u nás objevíte spoustu modelů, které toto nesplňují. Hledí totiž spíš na praktičnost.

56293_loznice-lux-stripes-maridex

>>> Ložnice LUX STRIPES <<<

Minimalismus je problematický zejména v obývacím pokoji

Výrazně se minimalismus projevuje v obývacích pokojích, jenže právě tam je nejproblematičtější. Nízké obývací stěny složené z pár skříněk vypadají elegantně, avšak stačí vám tři nízké skříňky? Ve většině domácností by v případě takového řešení chyběl úložný prostor.

Přesně z tohoto důvodu u nás najdete i sestavy obývacích pokojů s vysokými skříněmi. Potřebujete-li hodně úložného prostoru, neohlížejte se na trendy, stejně se jednoho dne změní, a vyberte si v naší nabídce, co vám padne do oka.

V malých interiérech ale pozor

Minimalismus nahrává majitelům malých bytů, jelikož v malém obývacím pokoji nebudou velké obývací stěny nikdy vypadat dobře. Buďte tedy soudní a vybírejte nábytek i s ohledem na dispozice vašeho bydlení. Čím méně skříněk do obývacího pokoje umístíte, tím vzdušněji bude působit.Praktičnost musí vítězit nad vzhledem

Velmi často se stává, že si lidé vyberou překrásný nábytek, ale pak zjistí, že vlastně není příliš praktický. Do malé skříňky se nic nevejde, když se otevřou dveře skříně v chodbě, nelze kolem procházet, mezi postelí a skříní je sotva místo, abyste kolem mohli projít. Nenechávejte se proto zlákat vzhledem a myslete hlavně prakticky.