Jak zútulnit ložnici

Ložnice je místem, kde se začínají všechny naše sny. Kam si chodíme odpočinout po náročném dni, načerpat energii pro další životní boje, chodíme si sem pro rodinné objetí. Vyšperkujte si váš chrám spánku k dokonalosti.
 

Jemné barvy

Podle tradičního východního učení Feng Shui by měla ložnice působit vzdušně a čistě. V kombinaci s jemnými barvami tak přinese klid a mír vašim nocím. Rozhodně sem nepatří ostré a agresivní barvy, ty vás možná probudí, ale den s nimi nenastartujete nijak radostně.

 

>>>Ložnice LUX Maridex<<<

 
Vstávejte do měkkého

Pocit útulného a měkkého domova snadno navodí koberečky. Nešetřete jimi. Když po probuzení spustíte nohy z postele a došlápnete do příjemně měkkého, hned vám to zpříjemní den. Dobrým tipem jsou také pohodlné kožešiny, ty jsou ale složitější na údržbu. 


Posviťte si na to

U večerního čtení oblíbené literatury sice potřebujete světlo, díky kterému jasně přečtete i malá písmenka, příliš to ale s jeho ostrostí nepřehánějte. Ložnicí by mělo vládnout jemné a měkké světlo, aby se vám lépe usínalo, až zhasnete a zbytky paprsků vám tzv. "zůstanou za víčky". Zkuste světlo rozptýlit několika malými světelnými zdroji na různých místech v místnosti.

>>>Ložnice SONEO Stomex<<<

Jak si kdo ustele

Důležitým prvkem pro pocit bezpečí a pohodlí je také povlečení. I tady platí, že ostré barvy nejsou pro klidný spánek příjemného. Vsaďte na jemné pastelové tóny. Nejvíce uspávací se osvědčila bavlna, ale v horkých letních nocích klidně sáhněte i po saténu.
 

Důležité detaily

I když ložnice má působit čistým a uklizeným dojmem, nezapomínejte na dekorace, které z tohoto pokoje dělají ten pravý domov. Jen to s nimi nepřehánějte. Pro lepší sny byste měli mít na okně alespoň jednu květinu, aby vám čistila vzduch. Uklidňujícím prvkem prostorů pro spaní je také lapač snů. Dodá ložnici magicky uklidňující nádech, už jen tím, jak symetricky vypadá. A co teprve kovové a jiné svícny pro teplý plamínek romantických okamžiků? Zkrátka udělejte si ložnici takovou, abyste se do peřin zavrtávali s radostným pocitem.