Jak zařídit předsíň

Říká se, že oko, je do duše okno. A předsíň je vizitka každého domu. Nezanedbávejte ji. Je to první, co uvidí návštěva a z čeho si hned lidé vytvářejí dojmy a závěry. Proto je důležité, aby vzbudila dokonalý první dojem. Jak vykouzlit na malém prostoru velký zázrak? 

Praktické a útulné

Předsíň musí zejména plnit svůj účel a neztěžovat vám život. Okrasné prvky, ze kterých se špatně smývá bláto z bot vám mnoho radosti nepřinesou. Zároveň jde o místnost, která bývá jednou z nejmenších v domě a tak je potřeba skutečně důmyslně vyřešit úložné prostory. A to nejen pro rodinu, bydlící v domě, ale i pro případné hosty, kteří přijdou. 

Předsíň G7 AB Arco

 

Kam s tím?

Dostatečné police, věšáky, otevřené skříňky, to je základ předsíně. Pravidlo, pro udržení čistoty je do uzavřených skříněk schovat vše, co nenosíte denně a na očích, věšácích a policích nechat kabáty, boty a věci denní potřeby. Čím méně toho bude vidět, tím útulněji bude předsíň působit.

 

Střevíčky nejen od Popelky

Dominantou a hlavním prvkem předsíně bývá vždy botník. Protože i když bychom ty špinavé boty, které nám kazí dojem čistě uklizeného bytu, či domu, nechali raději za dveřmi, většinou to nejde. Botníky mohou být otevřené nebo uzavřené, ale i ty uzavřené často otvírejte a větrejte, jinak se vám může na botách snadno rozrůst plíseň. Vybírejte vždy takový botník, aby se hodil jak barevně, tak i rozměrově a počítejte hlavně s tím, že ženám obvykle jeden botník nestačí. Kromě botníku ale pořiďte také odkapávač na boty, který se hodí hlavně pro zimní a podzimní období plné plískanic a sněhové břečky smíchané se solí. Skvělou náhražkou gumově nevzhledného odkapávače může být třeba vkusná rohožka, která je snadno omyvatelná. 

>>> Botník B-7 AB Arco <<<

 

Když je místa vážně málo

Zejména panelákové byty a dvojdomky mívají předsíňku skutečně malou. V takovém případě je potřeba omezit se na to nejdůležitější – věšáky volte pouze pro aktuálně nošené oblečení, ostatní je třeba uschovat do skříně. Botníky jsou ideální vyklápěcí, usnadní manipulaci v malém prostoru a ještě lepším řešením je, pokud na takovém botníku můžete při obouvání i sedět, když to prostorové dispozice dovolí.


Posviťte si na kabát

Ve většině domácností působí předsíně a vstupní chodby tmavě a neútulně. Správně rozmístěné světlo hraje totiž velmi důležitou roli. Nejlepší je jedno hlavní a pár bodových světel, které osvětlí vše, na co potřebujete vidět, ale pokud nechcete rušit obyvatele domu, nemusíte velké stropní světlo vůbec rozsvěcovat.

 

>>> Předsíň CARLA <<<

 

Na co nezapomenout?

V předsíni rozhodně nesmí chybět dvě věci, ať je jakkoliv malá. Nejdůležitějším detailem pro útulnou předsíň je zrcadlo. Opticky zvětší prostor a skoro každý za něj bude před odchodem vděčný. A druhou drobností je odkládací místo na klíče – ať už jako háček na zdi nebo jako miska na polici. Protože hledat věčně klíče nikoho nebaví. A dříve nebo později se misku naučí používat každý člen domácnosti a je fajn vědět, kde klíč k domovu vždy najdete.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení