Jak zařídit předsíň

Říká se, že oko, je do duše okno. A předsíň je vizitka každého domu. Nezanedbávejte ji. Je to první, co uvidí návštěva a z čeho si hned lidé vytvářejí dojmy a závěry. Proto je důležité, aby vzbudila dokonalý první dojem. Jak vykouzlit na malém prostoru velký zázrak? 

Praktické a útulné

Předsíň musí zejména plnit svůj účel a neztěžovat vám život. Okrasné prvky, ze kterých se špatně smývá bláto z bot vám mnoho radosti nepřinesou. Zároveň jde o místnost, která bývá jednou z nejmenších v domě a tak je potřeba skutečně důmyslně vyřešit úložné prostory. A to nejen pro rodinu, bydlící v domě, ale i pro případné hosty, kteří přijdou. 

Předsíň G7 AB Arco

 

Kam s tím?

Dostatečné police, věšáky, otevřené skříňky, to je základ předsíně. Pravidlo, pro udržení čistoty je do uzavřených skříněk schovat vše, co nenosíte denně a na očích, věšácích a policích nechat kabáty, boty a věci denní potřeby. Čím méně toho bude vidět, tím útulněji bude předsíň působit.

 

Střevíčky nejen od Popelky

Dominantou a hlavním prvkem předsíně bývá vždy botník. Protože i když bychom ty špinavé boty, které nám kazí dojem čistě uklizeného bytu, či domu, nechali raději za dveřmi, většinou to nejde. Botníky mohou být otevřené nebo uzavřené, ale i ty uzavřené často otvírejte a větrejte, jinak se vám může na botách snadno rozrůst plíseň. Vybírejte vždy takový botník, aby se hodil jak barevně, tak i rozměrově a počítejte hlavně s tím, že ženám obvykle jeden botník nestačí. Kromě botníku ale pořiďte také odkapávač na boty, který se hodí hlavně pro zimní a podzimní období plné plískanic a sněhové břečky smíchané se solí. Skvělou náhražkou gumově nevzhledného odkapávače může být třeba vkusná rohožka, která je snadno omyvatelná. 

>>> Botník B-7 AB Arco <<<

 

Když je místa vážně málo

Zejména panelákové byty a dvojdomky mívají předsíňku skutečně malou. V takovém případě je potřeba omezit se na to nejdůležitější – věšáky volte pouze pro aktuálně nošené oblečení, ostatní je třeba uschovat do skříně. Botníky jsou ideální vyklápěcí, usnadní manipulaci v malém prostoru a ještě lepším řešením je, pokud na takovém botníku můžete při obouvání i sedět, když to prostorové dispozice dovolí.


Posviťte si na kabát

Ve většině domácností působí předsíně a vstupní chodby tmavě a neútulně. Správně rozmístěné světlo hraje totiž velmi důležitou roli. Nejlepší je jedno hlavní a pár bodových světel, které osvětlí vše, na co potřebujete vidět, ale pokud nechcete rušit obyvatele domu, nemusíte velké stropní světlo vůbec rozsvěcovat.

 

>>> Předsíň CARLA <<<

 

Na co nezapomenout?

V předsíni rozhodně nesmí chybět dvě věci, ať je jakkoliv malá. Nejdůležitějším detailem pro útulnou předsíň je zrcadlo. Opticky zvětší prostor a skoro každý za něj bude před odchodem vděčný. A druhou drobností je odkládací místo na klíče – ať už jako háček na zdi nebo jako miska na polici. Protože hledat věčně klíče nikoho nebaví. A dříve nebo později se misku naučí používat každý člen domácnosti a je fajn vědět, kde klíč k domovu vždy najdete.