Domácí pracovna inspirace

Ať už pracujete z domu nebo v kanceláři je důležité, abyste se při tom cítili dobře, pohodlně a mohli se maximálně soustředit. Jak na to, aby vám šla práce nejen v domácím prostředí od ruky? Přinášíme inspiraci, jak si zařídit útulnou kancelář.

Prostor pro kariéru

Nejdůležitější částí pracovního prostoru je pracovní stůl. Pracovat sice můžete i z obýváku na gauči, ale pravděpodobně tím nejvíce bude trpět vaše páteř. Správný stůl by měl mít dostatek zásuvek pro všechny dokumenty a zápisky a velkou plochu na psaní a tvoření, případně prostor pro tiskárnu nebo druhý počítač. Umístit byste jej měli k oknu, ideálně, aby z něj byl výhled na zeleň venku. Při dlouhodobém sledování monitoru počítače by totiž oči měly mít možnost si odpočinout, každou hodinu je alespoň po dobu pěti minut nechte odreagovat pozorováním nějakého zeleného bodu v dáli. Stůl zároveň orientujte tak, ať nesedíte zády ke dveřím – narušuje to koncentraci a nebudete se soustředit na práci.  

>>> Pracovna ULTIMO Dolmar <<<

 

Kdo má židli...

Pracovní židli vybírejte podle toho, kolik času na ní hodláte trávit. Je zásadním komponentem pracovny pro vaše zdravá záda. Pokud už vás určité problémy se zády trápí, můžete klidně pracovat i z gymnastického míče. Správné kancelářské židle vám pomůžou lépe se soustředit a budete se cítit jako v bavlnce. Neváhejte proto investovat do ergonomické židle na kolečkách v nějakém příjemném, třeba koženém provedení.

 

Posviťte si na práci

Nezapomínejte ani na pořádné osvětlení. Bez patřičného světla se vám bude chtít nad prací brzy spát a nic nestihnete dodělat včas. Vhodná je rozhodně lampička na stůl s teplejším odstínem žlutého světla, pouze při centrálním osvětlení jsou oči rychleji unavené. Svítit byste měli také až se opravdu zešeří, stropní světlo současně s denním světlem poškozuje zrak rychleji. 

 

>>> Pracovna APETITO Domel <<<

Myslete barevně

Jaká je vhodná barva pro práci? Rozhodně nějaká tlumená a neagresivní. Vhodná je například žlutá barva, symbolizující slunce, kreativitu a energii. Pokud se cítíte být prací extrémně stresovaní a můžete si vybrat, jakou barvu chcete, obklopte se zelenou barvu, která přináší klid na duši. Problémy se soustředěním zase pomůže uklidnit šedá barva, zejména na stěnách. 


Na co nezapomenout?

Především se snažte v pracovním prostředí udržovat pořádek. Symbolizuje to také pořádek a jasno ve vaší hlavě a bude se vám lépe koncentrovat a tvořit. Vhodné je rovněž mít dostatek prostoru pro poznámky – tabuli na zapisování nápadů nebo barevné lepící papírky, bloky pro rychlý zápis telefonních kontaktů. Důležitým detailem pracovního prostředí jsou úložné prostory. Potřebujete dostatečně vysoké police na šanony a také knihovnu na všechny odborné knihy. Skvělým doplňkem jsou také pokojové květiny, které pomáhají čistit vzduch, jako třeba zelenec nebo draceny.