3 triky, díky nimž bude místnost působit větší

Obzvlášť mladí lidé, kteří nemají peníze na obrovský dům, se musí často potýkat s menším prostorem. Jak si ale zařídit byt, když se do ložnice vejde sotva postel, do obývacího pokoje sedací souprava a s trochou štěstí ještě stolek, v kuchyni téměř není místo na jídelní stůl? S pomocí pár jednoduchých triků vytvoříte iluzi, že je váš skromný byt vlastně docela velký.

Dobrou zprávou je, že klíč k zařízení malého prostoru je jednodušší, než by se molo zdát.

1. Zvolte správné proporce

Zkuste vybírat menší nábytek a pořizujte ho co nejméně. Zapomeňte na postele s vysokým čelem a skříně až ke stropu, ty by prostor jen opticky zmenšovaly. Stejně jsou momentálně v kurzu obývací stěny složené z menších skříněk a postele můžete vyřešit třeba matracemi na paletách. Zařídíte-li interiér nižším nábytkem, bude to působit, že máte vysoké stropy.

Také je vždy lepší nechat mezi jednotlivými kusy nábytku více volného místa, aby byla místnost vzdušnější. Je-li to možné, nedávejte nábytek do rohu, měl by se dotýkat vždy jen jedné stěny. Nechte všude kolem něj prostor.2. Vytvořte všude světlo

Nejlepším pomocníkem jsou z tohoto hlediska zrcadla. Nebojte se velkých zrcadel, pomohou vám místnost prosvětlit a udělat ji opticky větší. Nejlepší bude, pokud se vám podaří zrcadlo umístit tak, aby se v něm odráželo okno, nebo aspoň svit z lampy. Ve druhém případě ovšem dávejte pozor, aby se lampa neodrážela tak, že to bude nepříjemné pro oči. Obzvlášť užitečná jsou zrcadla do předsíně a dalších místností, které jsou extra tmavé.

Snažte se také, aby mělo světlo k vám domů volný přístup. Úplně se vzdejte záclon a závěsů, pokud tedy nebydlíte někde, kde by vám lidé příliš koukali do oken.

3. Vybírejte nábytek ve světlých barvách

Nemusí to být zrovna bílá, moc pěkně vypadají i světlé odstíny šedé či béžové, čehož je důkazem třeba elegantní pohovka EUFORIA. Zdi nechte určitě bílé, tmavé barvy zbytečně zmenšují prostor, základní prvky pokoje by měly být také světlé, ale s doplňky si můžete pohrát. Barevné detaily jsou nezbytné, ať interiér nepůsobí příliš fádně.

72319_pohovka-euforia-gauc-svetly

>>> Pohovka EUFORIA <<<