Jak zařídit ložnici

Zařídit, aby se vám zdály jen hezké sny není nijak těžké. V útulné ložnici se ráno vzbudíte a cítíte se jako znovuzrození. Jak na to?
 

Hnízdečko lásky

Postel je středobodem vašeho partnerského vesmíru. Pohodlnou postel tvoří především měkoučká matrace. Myslete na to, že kvalitní matrace, do které se s úlevou zaboříte, pomůže vyřešit kdejakou manželskou hádku. Matraci vybírejte ideálně o 10 cm delší, než je vaše výška. Klidné spaní vám přinese zejména zónová matrace, která správně rozloží váhu těla tak, aby si vaše klouby maximálně odpočaly. Neváhejte zainvestovat, matrace vydrží hlídat sladké sny dalších 10 let.

 

>>>Pěnová matrace ARES<<<

Postel pro všechny vaše záliby

Co děláte v posteli nejraději? Někteří v ní především spí, jiní si užívají partnerských povinností, koukají na televizi nebo si nadšeně čtou, a to třeba celý den. Pro takové "nespavce" je dokonalou variantou postel s čalouněným čelem, o které se můžete pohodlně opřít, ať už budete dělat cokoliv. Vybírat můžete z koženkového nebo látkového potahu, podle toho, co se vám více hodí do interiéru a co je vám příjemnější na dotek. Rám postele ale raději volte z masivu. Ustojí tak všechny pohybové aktivity a vydrží déle, než například dřevotříska nebo další materiály.  

>>>Postel BARI Idzczak<<<

Kam uložit své sny

Na knížky, mobil, lampičku, skleničku se zuby nebo velké balení kapesníků jistě budete potřebovat stylový noční stolek. Často najdete přímo celou sadu postele i nočních stolků, sladěných hezky v jednom tónu. Ukryjete v nich nejen své sny, ale třeba také různé pomůcky pro zpestření polehávání.
 

Na detailech záleží

Pro klidný spánek rozhodně vybírejte do ložnice uklidňující barvy. Nejlépe tmavě modrou, hnědou nebo světlé pastelové odstíny, které příliš neruší. Pro oživení vztahu můžete zkusit jednu stěnu natřít na červeno, podporuje to láskyplné emoce, ale někdy také agresi, takže s červenou opatrně. Vyhýbejte se elektronice a paradoxně také zrcadlům v prostoru ložnice – narušuje to klidný spánek. Správně byste měli mobil a další elektroniku odložit zhruba hodinu před usnutím. Zajišťuje to klidnou noc. Také byste měli v ložnici mít alespoň jednu nebo dvě květiny pro čištění vzduchu.


Posviťte si na to

Rovněž osvětlení byste měli vybírat jemné, ale ne příliš slabé, pro případ čtení. Ideální variantou je právě lampička na nočním stolku. I přesto nezapomínejte na centrální osvětlení, to třeba až budete hledat náušnici nebo pro případ úklidu. Okna by měla mít úplnou schopnost zatemnění, aby neproniklo do ložnice ani slunce, ani měsíc v úplňku. Jedině tak se vám bude spát jako v bavlnce. 

>>>LED lampa Butterfly<<<

 Minimalistické řešení

Japonci jsou asi nejminimalističtějšími obyvateli ložnic. Většinou jim stačí matrace a přikrývka. Pokud jste o něco náročnější, ale nedisponujete příliš velkým prostorem, nezoufejte. Ložnice by ze zásady měla být prostorná a vzdušná. Noční stolky snadno nahradíte nástěnnou policí dostatečně vysoko nad hlavou. Skříň volte s posuvnými dveřmi, ušetříte tak nejedno mačkání u otevírání dveří. Nic víc v podstatě v ložnici nepotřebujete. 


Tajný tip:

Ložnici nepotřebujete mít přezdobenou designovými doplňky, nejde tu o styl. Sem návštěvy většinou nechodí. Tohle je jen vaše království a ráj, kde byste se měli cítit útulně a dobře. Výzdobu volte tedy takovou, co je vašemu srdci blízké. Doplňky vám mají přinášet pocit pohody a šťastné vzpomínky. A pokud se přesto bojíte nočních běsů a můr, pověste si nad postel lapač snů. Někteří říkají, že rozhodně funguje.