Jak vybrat kuchyň

Srdce domova, to je kuchyň pro každou domácnost. Tady se připravují všechny zážitky rodiny. Bohužel kuchyně vyžadují stále nové trendy a hrozně rychle se omrzí nebo opotřebí. Jak vybrat tu pravou?
 

Věřte srdci

Každá kuchyně je jiná, podle dispozic prostoru a požadavků majitele. Měli byste rozhodně vsadit na své zkušenosti a na to, co vám říká srdce a léta praxe – jak vysoko vám vyhovuje pracovní deska? A které police potřebujete mít blíže, protože je častěji využíváte? Dejte na svůj instinkt a své potřeby. 

>>>Kuchyňská skříňka horní Domel<<<

 
Hra s prostorem

Využijte prostor na maximum. Chytrým a oblíbeným řešením jsou rohové kuchyňské linky, do rohu můžete umístit například dřez nebo skříňku s odpadkovým košem. Pokud máte prostoru hodně, můžete zvolit i kuchyňskou linku do tvaru U nebo L, kde se pohodlně vejde vše, i ještě něco navíc. Pro malé místnosti je ideální kuchyň ve tvaru I. 

 

Materiál pro vás

Při volbě nové kuchyně dbejte důkladně na výběr materiálu. Myslete na to, že v kuchyni se bude nejspíše často vařit, takže povrchy by měly být snadno omyvatelné a odolné zašpinění a umaštění. Například pokud máte malé děti, snažte se vyhýbat skleněným povrchům. Pracovní desku nechte přesahovat o dva centimetry nad skříňkami, tuto vlastnost oceníte zejména, když se vám něco rozlije. 

>>>Kuchyňská vitrína horní Domel<<<


A co barvy?

Nedílnou součástí vašeho kuchařského umění jsou také barvy prostředí, ve kterém tvoříte. Zelená pomáhá uklidňovat stres, žlutá a oranžová dodává energii, proto opatrně s ní a nepřehánějte to, bílá je klasikou, kterou nic nezkazíte. Červená se hodí zejména do velkých kuchyní, kde je dostatek světla, na druhou stranu podporuje chuť k jídlu. Proto s ní nakládejte opatrně. Skvěle se hodí jako doplněk, například ve formě červeného kuchyňského stolu.

Cena vs výrobce

Rozhodně je zásadní najít správného výrobce, který vám pomůže zařídit komplet celou kuchyň, abyste nemuseli obcházet několik různých kuchyňských studií. Správný odborník vám poradí vhodný materiál a provedení vzhledem k ceně, kterou můžete investovat. I když se dnes většinou vyrábí kuchyně z laminované dřevotřísky, kvalitnější a trvanlivější jsou například frézované dýhy a další. 

 

Tip pro vás:

Spoléhejte na zdravý rozum. Zásadní je také to, jaký styl preferujete – můžete zvolit provance, retro, designový nebo rustikální styl. Záleží na vašem vkusu a vybavení zbytku domu.

 

v