Jak vybrat dětskou židli k psacímu stolu

Jako děti jsme seděli, kde se dalo. Doba se ale mění a nároky neustále stoupají. Je to dobře? Jak si vybrat z tak rozmanité nabídky na trhu tu správnou židli pro vaše dítě, aby dobře rostlo? 

Vlastní prostor

Dítě potřebuje vlastní prostor k tomu, aby se mohlo seberealizovat, věnovat se tvorbě, naučit se učit. Vlastní pohodlná židle je tohoto prostoru nedílnou součástí. Pomáhá dítěti správně růst nejen fyzicky, tedy s rovnou páteří, ale také psychicky po stránce sebevědomí. 

>>>Dětský pokoj REST 2 Marinex<<<

Vybírejte kvalitu

Především vezměte v potaz aktuální velikost dítěte a jeho věk. Pro předškoláky a školáky prvního stupně má smysl pořídit rostoucí židli, kterou můžete aktuálně upravit podle výšky dítěte tak, aby si nekřivilo páteř. Teenageři pak ocení kvalitní podpěrky zad pro dlouhé hodiny chatování a hraní na počítači. Školáci většinou tráví u stolu méně hodin, než středoškoláci, kteří žijí už spíše online životem a několikahodinovým studiem. I když styl života obecně je stále sedavější a čím dál mladší děti tráví sezením čím dál více času. 

>>>Dětský pokoj 14 TENUS<<<

 
Jak správně sedět?

Při sezení má dítě (i dospělý) správně využívat celou hloubku sedáku. Nohami má dítě dosáhnout bez problému na zem, koleno má svírat úhel 90°. Záda by měla zůstat rovná, opěradlo by mělo dosahovat minimálně do výše lopatek, ideálně i výše. Dobrá je také podpěrka beder, která přirozeně vyklenuje oblouk v bederní páteři. Podpěrka rukou není tolik důležitá, pokud paže svírají se stolem víceméně pravý úhel. Dítě není dospělý

Většina dětských židlí se bohužel nevyrábí ergonomicky správně, protože se parametry nedají nastavit v souvislosti s váhou dítěte, která je příliš nízká. Židle dospělých se přizpůsobují váze sedu a zad a podle toho se ergonomicky tvarují, ale na to je dítě příliš lehké. Vybírejte proto důkladně a neváhejte navštívit specializovanou prodejnu, kde vám do hloubky a skutečně poradí. Rozhodně volte židli, jejíž ovládání dokáže pochopit a používat i to nejmenší dítě samo.