Jak vybrat kancelářskou židli

Sedíte-li dobře, jde vám práce sama od ruky, váš výkon roste a stejně tak úměrně rostou i prémie za odvedenou práci. Nemyslíte? Ale zdravá záda, lepší soustředěnost a větší spokojenost při práci vám kvalitně vybraná židle vždy zaručí. Přečtěte si, jak vybírat, abyste nešlápli vedle.

V čem je pohodlí dobré

Pokud máte židli přesně nastavenou podle vašich proporcí, ulehčí to zejména páteři, která je nosnou částí vašeho těla. Jakmile vás rozbolí záda, krční páteř nebo hlava, je konec se soustředěním a výkonnost klesá. Pak nestíháte termíny, upadáte do stresu a nesnášíte svou práci. Židle je tedy prvním krokem, jak svou práci milovat. A i rodina bude vděčná, když vás z práce nebude tolik bolet hlava a zachováte si dobrou náladu.

>>>Pracovna ZONDA<<<

 

Co je dobré si ujasnit?

Kancelářská židle je svou konstrukcí lehčí a přizpůsobivější, než křeslo. Před nákupem byste ale měli vědět, kolik času na ní chcete trávit, jakou nosnost potřebujete a kolik do ní můžete investovat. Od toho se odvíjí zbytek vaší kancelářské kariéry.

 

Hlavu vzhůru

Opěrák zad by měl dosahovat minimálně do úrovně lopatek při vzpřímeném sedu, ideálně ještě o kousek výše. Je rozhodně lepší vybírat židli s opěrkou v bederní oblasti, která správně kopíruje přirozený tvar vaší páteře. Při plném opření zády by měla zádová část židle lehce povolit dozadu, aby podpírala páteř v celé její délce. Podložka pod hlavu je spíše než pro funkci židle důležitá pro vaše pohodlí. Pozor, na židlích s podložkou hlavy se lépe usíná, což snižuje produktivitu práce. 

>>>Pracovna VEGAS<<<

Seďte jako král

Sedák židle se musí vždy přizpůsobit výšce toho, kdo na něm sedí. Při správném sedu mají být kolena o kousek níže než boky, chodidla se mají pohodlně dotýkat země. Dobře vytvarovaný sedák vás sám bude přirozeně vybízet ke zdravému sedu, rozhodně tedy stojí za to volit pečlivě! Jak si kdo sedne, tak se mu i pracuje.

 

Lahodné pro oko

Aby se vám na židli chtělo trávit spoustu času při honbě za výdělkem, musí být pro vás příjemná na dotek i na pohled. Nezapomeňte vyzkoušet, zda vás například židle při zuřivém ťukání do klávesnice neelektrizuje výboji z napětí při práci. Nebo zda vás netahá za vlasy. Před samotnou koupí si židli určitě vyzkoušejte.



Nepodceňujte sezení

Z nesprávně zvolené židle se špatným nastavením vás záhy začnou bolet klouby zápěstí, ramena, páteř, hlava. Často dochází také k syndromu tenisového lokte, syndromu karpálního tunelu nebo dokonce k poškození hybnosti rukou. Dobře se k práci posadit je tedy skutečným základem úspěšné kariéry. Myslete na to, až vyrazíte zabydlovat svou pracovnu.