Jak vyzdobit společný dětský pokoj pro holku a kluka?

Zajistit každému dítěti vlastní pokoj není vždy možné, zvlášť v malém panelákovém bytě, a tak dětský pokoj běžně obývá více sourozenců. Problém však může nastat, když zařizujete pokoj pro dva sourozence opačného pohlaví. Poradíme vám, jak společný dětský pokoj pro holku a kluka vyzdobit tak, aby se v něm oba sourozenci cítili příjemně.

Společný dětský pokoj může mít i výhody

Přestože ve společném pokoji mají děti méně soukromí než ve vlastním pokojíčku a může zde častěji docházet k sourozeneckým hádkám, přináší to i jisté výhody. Sdílení prostoru děti učí ohleduplnosti, komunikaci a upevňuje vztah mezi sourozenci. Při zařizování pokoje je ale potřeba respektovat stejným dílem potřeby obou dětí.

Rozdělte místnost

Pokud to jde, zajistěte, aby každé dítě mělo svou část pokoje nebo alespoň malý koutek jen pro sebe. Místnost můžete oddělit například paravánem, závěsem nebo skříňkami. Obě poloviny pokoje by však měly mít dostatek denního světla. Na dětech pak nechte, ať si svou část pokojíku dozdobí k obrazu svému.

Tip: Bojujete s nedostatkem místa? Koukněte na naše tipy jak na chytré řešení malého dětského pokoje.

Barvy zvolte spíše neutrální

Dětský pokoj pro holku a kluka vymalujte raději neutrálnějšími barvami a vyhněte se například typicky dívčí růžové barvě. Nic nezkazíte bílou nebo béžovou, ale třeba i žlutá nebo zelená se bude líbit klukům i holkám. Další, trochu odvážnější, možnost je vymalovat každou část pokoje jinou barvou podle přání dětí. Zajímavě vypadá také pokoj laděný do kontrastní kombinace černé s bílou – ta se ale hodí spíše pro starší děti a teenagery.

Vyhrajte si s nástěnnými ozdobami

Stěny nenechávejte holé! Vyzdobit je můžete třeba samolepkami na zeď s přírodními motivy – zvířátka a rostliny potěší chlapce i dívky. A celá místnost pak bude působit mnohem veseleji a přívětivěji. Navíc až budou děti starší a zvířátka je omrzí, oceníte, že se dají jednoduše sundat.

A jaký nábytek? 

I v případě nábytku platí, že je lepší sáhnout po neutrálnějších barvách. Klasika, se kterou nešlápnete vedle, je dřevo nebo cenově dostupnější lamino. Každé dítě by mělo mít vlastní psací stůl. Pro dva sourozence, zvlášť v případě dětského pokoje pro kluka a holku v paneláku, jsou na spaní ideální řešení vyvýšené nebo patrové postele. Šetří místo a dětem poskytují více soukromí. 

Náš tip: Patrová postel SMART 2 Abika

Vyberte si stylový nábytek do dětského pokoje pro holku a kluka z naší nabídky!

Přejít do e-shopu