10 vychytávek do dětského pokoje, které si vaše děti zamilují

Přemýšlíte, jak oživit nebo zútulnit dětský pokoj? Bojujete s nedostatkem místa a nevíte kam se všemi těmi hračkami vašeho potomka? Máme pro vás 10 tipů na vychytávky do dětského pokoje, které nestojí moc peněz, ale budou vám i dětem dělat spoustu radosti.

1. Tapety nebo samolepky na zeď s dětskými motivy

Nemusíte hned malovat stěny zářivými barvičkami, aby pokoj působil živěji. Nechcete-li se pouštět do větších akcí, bohatě si vystačíte se samolepkami na zeď, třeba se zvířátky nebo postavičkami z oblíbených pohádek vašeho dítěte. Jejich výhodou je, že nestojí moc peněz a můžete je kdykoliv sundat. Další možností jsou vzorované tapety, jejichž aplikace už je o něco náročnější, ale také se dají snadno měnit. A když zvolíte vkusný, decentní motiv, mohou dítku v pokojíčku i hezkých pár let vydržet.

2. Závěsné dekorace

Závěsné dekorace patří přesně mezi ty vychytávky do dětského pokoje, které skoro nic nestojí, ale udělají velký rozdíl. Praktickým i milým doplňkem jsou dětské háčky na oblečení ve tvaru zvířátek nebo jiných dětských motivů. Nejen dívky potěší různé girlandy nebo světelné řetězy, které pokoji dodají pořádnou dávku útulnosti. Stěny se dají využít také k vystavování uměleckých děl vašich dětí, které můžete pověsit přímo na zeď anebo třeba na šňůru s kolíčky.

3. Skrýše a schovávačky

Snad každé dítě bude štěstím bez sebe, když mu v pokoji vytvoříte jeho vlastní malou skrýš. Pokud máte dost místa, pořiďte dítěti do pokoje teepee stan nebo domeček, kam si bude moct zalézt nebo schovat hračky. Ale i v malých pokojích se dá vykouzlit místečko, kde se dá schovat – například z prostoru pod vyvýšenou postelí nebo přidáním závěsu k posteli.

4. Koše a boxy na hračky

Hraček spousta, ale místa ve skříních a zásuvkách už tolik ne? Super řešení jsou různé boxy, krabice a košíky, do kterých hračky jednoduše uklidíte, aby se neválely po celém pokoji a neprášilo se na ně. Navíc takový přírodní proutěný koš nemusí vypadat vůbec špatně, naopak.

5. Poličky

Poličky na knížky nebo hračky jsou skvělé z hlediska praktičnosti i designu – využijete prostor na výšku a ušetříte tak cenné místo na zemi, a zároveň celý pokoj opticky provzdušníte. Děti mají navíc rády, když mají své věci hezky na očích.

6. Postel s nebesy

O posteli s nebesy jako na zámku sní snad každá malá princezna – tak proč jí to nedopřát? Nemusíte ani pořizovat novou postel, stačí nad postýlku umístit menší závěs, který dodá celé místnosti luxusní nádech a přemění obyčejný pokoj na malé dívčí království.

7. Rostoucí nábytek

Děti rostou rychle a pokud nechcete každou chvíli kupovat nový nábytek, vyplatí se pořídit rostoucí židli a psací stůl, které porostou s dítětem a vydrží mu tak několik let.

8. Nástěnka nebo magnetická tabule

Na nástěnku si dítě může připnout své obrázky, fotky s kamarády nebo třeba úkoly do školy. Pořízením magnetické tabule se vyhnete popadaným špendlíkům na zemi a můžete k ní pořídit i veselé magnetky různých tvarů a barev. Originální nápad do dětského pokoje je i praktická deska na stěnu u psacího stolu, na kterou se zavěsí nádoby s psacími potřebami a další potřebné doplňky – ušetří spoustu místa na pracovní ploše stolu.

9. Noční lampička

Bojí se vaše dítě v noci tmy? Pořiďte mu do pokoje noční svítidlo. Existuje spousta roztomilých lampiček, které dítě uklidní a pomohou mu s usínáním. 

10. Výklopná postel

Trápí vás nedostatek místa v dětském pokoji? Výklopná dětská postel je ideální řešení do malého dětského pokoje – přes den vypadá jako stylová komoda a ušetří spoustu místa. A když je čas na spaní, jednoduše ji jen rozložíte. Například výklopná postel 90 NERO 16 od výrobce Domel má i poličky, kde si dítě může odložit své hračky nebo knížky.

Vyberte si stylový nábytek do dětského pokoje z naší nabídky!

Přejít do e-shopu