Jak vybrat televizní stolek?

Součástí každého pořádného obývacího pokoje by rozhodně měl být televizní stolek. Výběr toho správného závisí především na jeho rozměrech, designu, praktičnosti a materiálu. Více informací o tom, jak vybrat televizní stolek, se dozvíte v dnešním článku.

1) Rozměry
Co se týče rozměrů TV stolku, je potřeba zvolit správnou výšku a šířku. Výšku byste měli volit tak, aby byla při sledování televize obrazovka v úrovni vašich očí, případně mírně níže. Šířku vybírejte hlavně podle velikosti televize, s tím že stolek by měl být vždy o něco širší než televize. Pokud vybavujete malý pokoj, pak můžete zvážit alternativu v podobě držáku na TV, díky čemuž televize v pokoji téměř nezabere místo. Nezapomeňte si zkontrolovat také nosnost stolku, aby nedošlo k jeho zlomení.


2) Design
Design je potřeba vybírat tak, aby stolek celkově ladil ke zbytku místnosti. V současné nabídce najdete různé typy od retro stylu, až po moderní styl. Zároveň se vyrábí televizní stolky různých tvarů, nejčastější je obdélníkový tvar, který je praktický především v menších místnostech. Na trhu však najdete i rohové nebo oválné stolky.

75187_televizni-stolek-120-olen-18-idzczak-120-45-50

>>> Televizní stolek v netradičním tvaru <<<

 

3) Praktičnost
Kromě dobře zvoleného designu by měl TV stolek být zároveň co nejpraktičtější. Zamyslete se nad tím, zda budete potřebovat hodně úložného prostoru nebo úložný prostor vůbec nevyužijete. Úložný prostor můžete využít například k odložení DVD, přidání set top boxu, uložení herních konzolí a ovladačů a dalšího příslušenství. Zároveň je výhodou, když jsou v zadní části stolku otvory pro kabely, díky čemuž kabely nejsou vidět. Pro snadnější manipulaci mají pak některé stolky kolečka, ty však nemusí působit esteticky zrovna nejlépe.

51667_televizni-stolek-silver-8-jurek-119-46-40

>>> Nejprodávanější televizní stolek <<<

 

4) Materiál
Stejně jako při výběru designu by měl i při volbě materiálu stolek ladit s ostatním vybavením vašeho pokoje. Na trhu najdete TV stolky vyrobené z různých materiálů od dřeva, až po sklo nebo nerez. Některé stolky navíc kombinují více materiálů, což může být zajímavým zpestřením interiéru. V naší nabídce najdete především stolky z laminované dřevotřísky, které nabízejí skvělý poměr cena/kvalita. Pokud si chcete připlatit, pak můžete zvolit stolek ze dřeva nebo ze skla.

62476_televizni-stolek-dallas-d12-jarstol-137-53-43-5

>>> Televizní stolek z laminované dřevotřísky <<<