Jak vybrat noční stolek?

Noční stolek je především praktickým pomocníkem, zároveň se však v ložnici skvěle doplňuje s ostatním nábytkem, a vylepšuje tak celkový dojem z interiéru ložnice. Jak však vybrat ten pravý? To se dozvíte v dnešním článku. 

1) Design

Co se týče designu, nejjednodušší je samozřejmě zakoupit noční stolek společně s postelí a ostatním nábytkem, což vám ušetří nejen námahu při přemýšlení, ale často i peníze. Kupujete-li noční stolek samostatně, pak je potřeba, rozhodnout se, zda chcete stolek, který bude designově ladit s ostatním nábytkem nebo naopak chcete, aby byl designově odlišný a působil jako určitý kontrastní prvek. Noční stolky se vyrábí v různých stylech, ať už třeba minimalistickém, moderním nebo retro stylu. Výběr vzhledu tedy závisí především na vašem vkusu.

76234_nocni-stolek-marino-m27-ab-arco-40-53-40_1
>>> Noční stolek společně s celou sestavou<<<

 

2) Rozměry

Dalším faktorem, který je potřeba zvážit při výběru, jsou rozměry. Vyrábí se jak malé noční stolky na nožkách, tak větší noční stolky disponující úložným prostorem. Pokud již nyní víte, že úložný prostor nevyužijete, pak vám samozřejmě bude stačit spíše menší noční stolek bez úložného prostoru. Většina nočních stolků je však vybavena úložným prostorem, který často skvěle poslouží. V případě velikosti stolku si dejte pozor na to, abyste nepořídili příliš hluboký stolek, který by zasahoval do prostoru. Důležité je zvolit i správnou výšku - než budete noční stolek kupovat, změřte si výšku svojí postele, noční stolek by měl být totiž maximálně o 5 centimetrů nižší, než je výška vaší postele.

45976_nocni-stolek-bari-idzczak-37-40-42_1
>>> Noční stolek s úložným prostorem <<<

 

3) Uspořádání

Právě s rozměry nočního stolku souvisí i jeho uspořádání - můžete si vybrat noční stolek s klasickými dvířky, zásuvkami, otevřenými poličkami nebo určitou kombinaci. Je tedy potřeba popřemýšlet o tom, jaké věci budete v nočním stolku mít a podle toho se rozhodnout. Noční stolek obvykle slouží k odložení knih a časopisů, brýlí, sklenice s vodou, kapesníků, budíku a mobilního telefonu. Někteří lidé si ho pak vylepšují třeba vázou s květinami, fotografií své rodiny nebo jinými suvenýry.

57934_nocni-stolek-figaro-bis-arkos-53-43-43_1
>>> Netradičně uspořádaný noční stolek <<<

 

4) Materiál

Výběr materiálu závisí na dvou faktorech. V prvé řadě je potřeba myslet na praktičnost - zvažte, jaké věci budete na noční stolek odkládat. Jste-li například milovníkem kávy a bude hrozit jeho polití kávou, pak je vhodné zvolit materiál odolný vůči potřísnění, například sklo nebo kov. Důležitá je však také cenová dostupnost, kterou nabízí vzhledově příjemné lamino. Druhým faktorem je design - noční stolek by měl být ze stejného nebo podobného materiálu, jako je ostatní nábytek v místnosti. Výjimečně lze však zvolit i noční stolek z odlišného materiálu.

48616_levy (1)_1
>>> Noční stolek z laminované dřevotřísky <<<

 

Závěr
Budete-li vybírat noční stolek a řídit se čtyřmi body uvedenými v článku, měli byste bez problémů vybrat ten správný. Hodně štěstí při výběru!