Jak vybrat postel, v níž se vyspíte do růžova?

Toužíte se každé ráno probouzet s úsměvem a bez bolestí za krkem? Pak si dejte záležet nejen na výběru postele, ale také roštu a matrace. Jestli se probouzíte rozlámaní a nespí se vám dobře, možná bude stačit koupit novou matraci. Pokud zařizujete svůj nový domov, začněte od postele.

Vysoká čela jsou v módě

Záleží jen na vás, zda toužíte po dřevěném či čalouněném lůžku. Spousta lidí si každopádně chválí vysoké čelo, jelikož chrání před průvanem a lze se o něj pohodlně opřít, pokud si chcete číst.

Co se týče rozměrů, pro pohodlný spánek potřebujete aspoň 90 cm široký prostor. Průměrně vysoký člověk (175 cm) musí mít postel dlouhou minimálně 195 cm, vhodná výška je 50 cm či více. Čím vyšší lůžko je, tím lépe se vám bude vstávat. Vysoké postele většinou disponují úložným prostorem.

Nezapomeňte pečlivě vybírat materiál. Masiv je každopádně dobrý, i když drahý. Také kvalitní lamino dekorované MDF lištami dokáže udělat dobrou službu.Rošt by měl být polohovatelný

Vybíráte-li postel na dlouhá léta, investujte do polohovacího roštu. Se zvednutou hlavovou částí se vám bude dobře sledovat televize či číst, vyvýšené nohy potěší každého, kdo tráví celý den na nohou nebo sportuje.

Roštové lamely mohou být pevné, nebo pružné. Většině lidí více vyhovují ty pevné, vyrábí se zpravidla ze smrkového dřeva a hodí se prakticky pod každé matrace. Jinak se rošty vybírají podle velikosti.

U matrace hledejte snímatelný potah

O výběru matrace toho bylo napsáno již mnoho. Někomu vyhovují spíš měkčí, jiným tvrdší. Pokud nevíte, pořiďte si středně tvrdou s více zónami tvrdosti, která se přizpůsobí vašim křivkám. Velmi zajímavou možností je matrace pěna/kokos. Kokosová deska zajišťuje vzdušnost a prodyšnost. Měli byste hledat také snímatelný potah. Celá matrace je pak hygieničtější, jelikož potah lze sundat a hodit do pračky.

46162_pena-kokos-matrace-120x60x8-cm-dolmar

>>> Matrace pěna/kokos <<<

U nás pořídíte celou sestavu postele, roštu i matrace. U některých postelí je rošt již v ceně, sledujte popisky produktů.

Součástí každé postele je také kvalitní povlečení, které vám společně s dobrou postelí dopřeje kvalitní spánek, takže určitě nepodceňujte ani samotný výběr povlečení!