Co by nemělo chybět v pokoji studenta?

Dorostlo vám dítko do studentských let? V tom případě je načase mu trochu přeorganizovat pokoj. Už nepotřebuje tolik místa na hraní, naopak by mělo mít svůj prostor na učení, psací stůl, poličku na knihy a další vybavení.

Pokud si potrpíte na celkový designový dojem, je samozřejmě možné podívat se na celé sestavy dětských pokojů. Jinak ale zpravidla nebývá nutné předělávat celý pokoj, stačí dokoupit pár nových kousků nábytku a odstěhovat již nepoužívané věci, jako jsou třeba hračky.Stůl, velká skříň a poličky

Nejdůležitější ve studentském pokoji je psací stůl. Studenti tráví hodně času nad úkoly do školy a také u počítače. Má ten váš notebook, nebo stolní počítač? U stolního počítače je vhodné uvažovat přímo o počítačovém stolku. Příkladem může být rohový psací stůl LABYRINT, který má výsuvnou desku pro klávesnici. Ke stolu se váže také pohodlná židle, investujte do ergonomického křesla. Záda vašeho dítěte to ocení.

58312_rohovy-psaci-stul-labyrint-la17-meblar-95-85-95

>>> Rohový psací stůl LABYRINT <<<

Dalším důležitým kouskem je skříň na oblečení. Zejména u dívek je vhodné pořídit co největší, v období dospívání se budou chtít líbit. Na dveře skříně dejte zrcadlo, i to je užitečné. A máte-li málo prostoru, vybírejte skříň s posuvnými dveřmi. Ušetří hodně prostoru.

V neposlední řadě by neměly chybět poličky, ať si má student kam odkládat knížky, učebnice a sešity.

Příjemná atmosféra

Přestože se jedná o studentský pokoj, neměl by být jen nudně bílý nebo hnědý. Nebojte se veselých barviček – například dětský pokoj TENUS 3 z vrstveného dřeva je hezky barevný. Pokud zvolíte jednobarevný nábytek, pořiďte aspoň barevné povlečení a doplňky, jako jsou lampička, květináče apod. Ve sterilním prostředí se učí špatně.

45001_detsky-pokoj-tenus-3-gib

>>> dětský pokoj TENUS 3 <<<

Nezbytná relaxace

Každý občas potřebuje trochu vypnout, zapomenout na své všední povinnosti a věnovat se koníčkům. I na to by v pokoji mělo být místo. Pořiďte pohovku, na niž se usadí případná návštěva, televizi nebo cokoliv jiného, co váš potomek ocení.