Jak rozdělit obývací pokoj

Obývací pokoj jako středobod bytu je poměrně frekventované místo, kde se pořád něco děje. Někdy je propojený s kuchyní a jídelnou, někdy slouží zároveň i jako pracovna nebo místnost na spaní. Jak jej vhodně rozdělit, aby skvěle sloužil dynamicky a zároveň i relaxačně?

 

Všechny odstíny pokoje

Začněte od podlahy – nejprve zvolte krytinu, popřípadě koberec nebo linoleum, ke kterému pak zvolíte barvu zdí a nábytku. Podlahovou krytinu pokládejte souběžně se směrem, kterým se pokojem prochází, aby netvořila opticky příčnou bariéru. Optické rozčlenění prostoru, které napomůže lepší psychické pohodě a pocitu útulnosti, provedete nejsnadněji odlišením barev, ideálně na zdech. Zkrátka stačí jednu stěnu natřít barvou v trochu jiném odstínu. Kromě jiné barvy můžete perfektně využít také knihovnu přes celou zeď nebo oboustranný regál, který zachová i malý prostor provzdušněný a propouští dostatek světla. 

>>> Regál INEZ PLUS 6<<<

 

Pohodlně se posaďte

Nejvýrazněji prostor obývacího pokoje rozčleníte sedačkou. Sedačkou ve tvaru U nebo rohovou dokonale vymezíte prostor obýváku od ostatních funkcí pokoje. Sedačku vybírejte pečlivě, je to investice na několik let. Do malých bytů volte rozkládací sedačku (bude se hodit pro návštěvy) nebo sedačku s úložnými prostory, do kterých můžete ukrýt vše, co nechcete mít na očích. Majitelé psů a hrdí rodičové ocení také sedačku se snímatelným potahem, který se snadno čistí. 

>>> Sedací souprava EUFORIA II<<<

 

Paraván nebo závěs

Ani paravány nebo látkové závěsy ještě nevyšly z módy. Skvěle oddělí prostor například pro práci, na kterou potřebujete klid, a můžete s nimi libovolně posouvat a přemisťovat je, když práci dokončíte. Moderní záležitostí jsou také japonské stěny nebo posuvné dveře. K dostání jsou v nejrůznějších barvách a designech, takže snadno proměníte obývák v pařížské náměstí nebo večerní zákoutí v restauraci. Fantazii se meze nekladou.

 

 Příroda pro odpočinek

Nejsnadnější variantou, která je zároveň harmonicky uklidňující pro oči i duši, je rozdělení pokoje díky velkým květináčům s rostlinami. Přinesou čerstvý vzduch, závan přírody a poklidné zákoutí pro odpočinek. Jen tento předěl potřebuje trochu důkladnější péči než jen občas otřít prach. 

 

Tip pro vás

Zkuste si s prostorem vyhrát ještě například pomocí LED světelných pásků, umístěných vespod nábytku nebo s pomocí sloupků, které dodají prostoru na útulnosti a můžete je použít i k odkládání věcí na háček. Dělení pokoje musí být nenápadné a spontánní, přirozené. Jedině tak vytvoříte i v malém obývacím prostoru útulný a láskou sálající domov.