Jak vybrat jídelní židličku?

Každý rodič už se nemůže dočkat okamžiku, kdy se jejich nedávno narozený drobek posadí a začne se účastnit společného stolování u jídelního stolu. Obvykle se to neobejde bez kreativních nátěrů jídlem po zdi a podlaze a občasného usnutí nad plným talířem. Jak správně vybrat jídelní židličku pro vaši ratolest, aby odolala všem těmto nezapomenutelným okamžikům? 

Aby páteř netrpěla

Pro zdravý vývoj páteře a kloubů by měla být židlička nastavitelná, aby se mohla přizpůsobit měnícím se potřebám vašeho dítěte. Správně by páteř k sedací části židle měla svírat úhel 90 °, stejně tak úhel lýtek vůči stehnům by měl být 90 °. Židličku volte z pevných částí, ale s měkkým polstrováním, které doporučujeme vybírat z omyvatelných materiálů. Přesto počítejte s tím, že děti polstry rády a účinně ničí.

>>> Jídelna MEZO Mlot<<<

Bezpečí na prvním místě

Samozřejmostí jídelní židličky pro děti od nejútlejšího věku je zabezpečovací systém, aby dítě nevypadlo nebo se někde nezaklínilo. Většinou jde o pásy, upínající se přezkou. Pozorně při koupi prozkoumejte, zda nejsou hrany přezky ostré a zda jsou popruhy dostatečně dlouhé, aby se daly nastavit podle toho, jak dítě poroste.

 

Jak se zorientovat?

Na trhu je široký výběr nejrůznějších modelů a není snadné se rozhodnout, kde vůbec židličku hledat. Stačí se držet několika jednoduchých pravidel. Pokud hledáte levnou variantu se snadnou údržbou, zvolte dřevěnou nebo plastovou židličku, která ale často nemívá opěrku nohou. O trochu dražší možností jsou polohovatelné židličky s omývatelným potahem. Většinou ale mívají nosnost jen do 15 kg. Pokud neváháte investovat větší sumu peněz, nejkvalitnější volbou jsou rostoucí židle. Dokonale se přizpůsobí velikosti dítěte i jídelnímu stolu.  

 

Benefity navíc

Doba jde dopředu a časy dřevěných židliček ze socialistických časů jsou už snad pryč. Proto můžete dnes volit z mnoha moderních vychytávek – můžete si vybrat jídelní židličku, kterou snadno složíte na cesty a nezabere mnoho místa. Nebo židličku s kolečky a brzdami, aby se vám s ní lépe cestovalo po kuchyni, třeba když dítě zrovna nebude mít chuť jíst. Kdo při krmení dítěte nezkoušel letadlo se lžící, jakoby nebyl rodičem.