Jak zařídit dětský pokoj?

Konečně přišla ta pravá chvíle, kdy se můžete pustit do zařizování dětského pokojíku. Pro většinu z nás je to radostná událost a navíc v dnešní době máme mnohem širší výběr nábytku a dekorací, než měli naši rodiče.

Při zařizování dětského pokoje bychom se měli řídit především věkem dítěte a dispozicemi místnosti. Je rozdíl mezi nákupem vybavení pro miminka, batolata a předškoláky, děti školního věku a mládež. Vzhledem k tomu, že nábytek není levná záležitost a z hlediska praktičnosti nechcete kupovat každé 3 roky nový nábytek, zkuste zainvestovat jednorázově do nadčasového a kvalitního nábytku, který poroste s vaším dítětem. V každém věku lze přikoupit určitý typ nábytku, který dítě bude potřebovat. 

Pokud máte malé miminko, většinou postačí pořídit kvalitní dětskou postýlku a pevný přebalovací pult. Jestli vybavujete pokoj malým dětem školkového věku, můžete popustit uzdu fantazii a dopřát jim kromě nábytku spoustu kreativních doplňků. Dětem školního věku do pokojíku přibyde ještě psací stůl. Změna může nastat při zařizování pokoje pro mládež. Dospívající mají naprosto jasnou touhu po zbavení se co nejvíce dětských věcí. Začínají se zajímat o moderní design a více osobitý styl.Pro inspiraci lze zavítat do naší obrázkové galerie s hotovými sestavami dětských pokojů. Nabízíme sestavy nábytku dle věkového zaměření, různé sektory do dětských pokojů a řadu barevných variant, mezi kterými si hravě vyberete vy i vaše ratolesti. Názor našich dětí je při zařizování dětského pokoje bezesporu důležitý. Každé dítě vnímá prostor kolem sebe, a tak se snažme přání našich dětí, pokud je to možné, alespoň částečně vyplnit. Děti si takto utváří pozitivní vztah k věcem.

Při výběru dětského nábytku je namístě řešit také otázky bezpečnosti. Opět dle věku dítěte se snažme dbát na to, aby se dítě v pokoji cítilo bezpečně. Pro malé děti vybíráme nábytek se zaoblenými hranami a rohy. Neméně důležitý je i způsob kování.