Jak vybavit obývací pokoj a ložnici v jednom?

Byty o velikosti 1+kk či 2+kk jsou často jedinou možností, kterou si zejména mladé páry a rodiny mohou dovolit. Není ale potřeba se znepokojovat, jelikož i malý byt lze zařídit útulně a prakticky. Nedostatek místností se většinou řeší tak, že se spojí obývací pokoj s ložnicí. Ano, obě tyto místnosti opravdu lze dostat mezi čtyři stěny.

Nejhorší, co můžete udělat, je snažit se násilně rozdělit jeden pokoj na dva. Tím dostanete pouze dva malé kamrlíky, jež bude ještě těžší vybavit. Vyřešte raději vše v jednom.

Spaní řešte rozkládací pohovkou

Nejdůležitější je vyřešit, kde budete spát. Možnosti jsou prakticky dvě. Můžete zvážit pořízení rozkládací sedací soupravy, kterou vždy večer rozložíte a ráno zase složíte. Na její rozložení však musíte mít místo.

Druhou dobrou volbou je patrová postel. Ta stojí v obývacím pokoji natrvalo, pod ni lze umístit třeba sedací soupravu. Jde o velmi elegantní řešení, ovšem nevýhodou je fakt, že každý ihned uvidí místo, kde spíte. Bez ustlané postele návštěvu přijmout nelze.Nezapomeňte na úložný prostor

Obývacím pokojům v současné době vládne spíše minimalismus, avšak při spojení dvou pokojů si budete muset pořídit více nábytku. Velké skříně můžete umístit po stranách, doprostřed dejte nižší obývací stěnu a na ni televizi. Na vitríny raději zapomeňte, budete skladovat své osobní věci.

Do menších místností se obecně hodí spíš světlejší nábytek, výborně by mohla vypadat třeba skříň Samba v bíločerné variantě. Záleží na tom, do jakých odstínů se chystáte celý pokoj ladit.

57277_satni-skrin-samba-s1-jurek-90-203-55>>>  skříň Samba <<<

Využijte celou výšku místnosti

O patrové posteli už jsme mluvili, nejen to je ale šance, jak využít celý pokoj i ke stropu. Umisťujte hodně věcí na zdi. Pořiďte si držák na televizi, poličky či nástěnné skříňky. Uvidíte, že to půjde. S ložnicí v obývacím pokoji žije spousta lidí.