4 tipy, jak vybrat sedací soupravu

Zařizujete obývací pokoj a sháníte sedací soupravu? Vybrat tu pravou není zrovna jednoduché. Měla by totiž ladit s ostatními prvky místnosti, a navíc vyhovovat všem členům domácnosti. A jelikož je centrem všeho dění – usazujete na ni návštěvy a trávíte na ní spoustu času, je potřeba si její výběr pořádně promyslet. Na jaké věci si při jejím výběru dávat pozor, se dozvíte v dnešním článku.

1) Musí dobře vyplňovat prostor v místnosti

Jako první je potřeba, ujasnit si, jak velkou sedačku vlastně chcete. To samozřejmě záleží na tom, do jak velké místnosti ji chcete umístit a jak je v ní rozmístěný nábytek. Do některých prostorů se bude hodit spíše rohová sedačka, do jiných sedačka ve tvaru U nebo klasická sedačka. Pro správný výběr je nejlepší rozmyslet si, kam přesně sedací soupravu umístíte a stanovené prostory správně vyměřit. Nedoporučuje se, aby byla zády ke dveřím. Pokud je zády ke dveřím, narušuje to domácí pohodu, jelikož nemáte přehled o tom, kdo vchází do místnosti.

50530_rohova-sedaci-souprava-calabrini-modra-233-77-140

Rohová sedací souprava CALABRINI >>>

 

2) Musí být pohodlná

Jelikož na ní budete trávit spoustu času, měli byste co nejvíce dbát na pohodlí. Sedačka by tedy neměla být moc vysoká, ani moc nízká a mělo by se vám v ní dobře sedět. Komfort kromě kvalitní výplně ovlivňuje i potahový materiál. Kožený potah přináší luxusní design, ale někomu může vadit jeho horší prodyšnost a to, že se na něj tělo nepříjemně „lepí“. Skvělou alternativou může být ekokůže, která je prodyšnější, levnější a může mít jakoukoliv barvu. Často se používají také textilní potahy, například mikrovlákno, které se snadno udržuje a je příjemné na dotek.3) Musí mít kvalitní konstrukci

Ačkoliv konstrukce není na první pohled vidět, je důležité její výběr nepodcenit. Nejčastěji se vyrábí z plastu, dřeva nebo kovu. Dlouhou životnost nabízejí především dřevěné a kovové konstrukce. Naopak plastové konstrukce jsou náchylnější k poškození. Zároveň je důležité zvážit, zda bude občas na sedačce někdo spát a bude potřeba, aby byla rozkládací. Rozhodnete-li se pro rozkládací, pak si zjistěte, jestli je mechanika rozložení jednoduchá.

48742_sedaci-souprava-lanco-lux-gib

Sedací souprava LANCO LUX Gib s dřevěnou konstrukcí >>>

 

4) Musí mít hezký design

Při výběru kromě praktičnosti nezapomínejte ani na vzhled. Sedací souprava by měla ladit s ostatními prvky interiéru a vynikat. Co se týče výběru barvy, nejčastěji se doporučuje jednobarevné provedení a neutrální barvy, tedy odstíny černé, hnědé a světlých barev. Naopak se nedoporučují velmi výrazné barvy s příliš výrazným dekorem, jelikož se brzy okoukají.