4 téměř nesmrtelné rostliny do bytu

Chcete si pořídit do bytu květiny, ale máte strach, že vaše pěstitelské schopnosti nejsou dostačující k tomu, aby kytičky vydržely? Můžete zkusit některou z těchto květin nevyžadujících zvláštní péči.

Zamioculcas

Květina nápadná svými dlouhými lodyhami jasně zelené tmavé barvy a lesklými listy. Obvykle je obtížně usmrtitelná, nenáročná na prostor (přesazuje se v momentě, kdy je květináč kořeny takřka zničen). 

Zamioculcas zvládne různé podmínky v bytě, není náročný na světlo, vlhkost ani teplotu. Hodí se proto do ložnice i obývacího pokoje. V létě bude sice potřebovat blíž ke slunečním paprskům, ale jinak s vodou i sluncem šetřete. Zamioculcas můžete občas přikrmit vhodným krmivem, třeba takovým,které je k dostání ve formě tyčinek, jež se zasunou do květináče a nechají pracovat.

Štěstí Jaro, Zamioculcas, Pokojová Rostlina

Juka

Teplomilná rostlina, která nemá problém ani s přímým sluncem.Má dlouhé tmavé listy a vysoký kmen. Zvládá však bez problému i polostín. Nebude jí proto vadit případné umístění na balkon nebo jižní okno. Vhodné je pro ni, stejně jako pro dracenu, rozptýlené světlo. Můžete ji proto umístit například do obývacího pokoje nebo pracovny, kam svítí celý den slunce a neomezovat se přitom na žádnou část místnosti. Juku zalévejte v malých dávkách.

Dracena

Jedna z nejméně náročných květin, které se navíc snadno rozmnožují. Dracena potřebuje mnoho prostoru, neboť ráda roste do výšky. Milují rozptýlené světlo. Kmen této květiny vzniká odumíráním starých listů a dracena se pak jako vodotrysk vypíná do výšky. 

Existuje mnoho druhů dracen a většina z nich je stejně nenáročná. Je také možné je sehnat v obchodech velice levně. Dracena se snadno rozmnožuje vrcholovými či stonkovými řízky. Dracenu můžete umístit do rohu místnosti, například do mezipatra na schodišti. 

Pokojová Rostlina, Dracena, Dračí Strom, Listy, Zelená

 

Ledviník

Ledviníky jsou kapraďovité rostliny, které si oblíbí řada z vás. Tato květina se obejde s menším množstvím světla, proto snese i pobyt ve stínu. Ledviník dobře interaguje se vzduchem, proto je vhodné jej využít v místnosti, kde je třeba vyčistit vzduch, jako je třeba kuchyň nebo jídelna.

Zároveň nepotřebuje vydatnou zálivku. Stačí jej pokropit párkrát týdně vlažnou vodou.

Zajímá vás, jak je dále možné snadno zútulnit místnost? Podívejte se na náš článek o skandinávském myšlení hygge, díky kterému je možné vnést do vašeho domova klid a pohodu.