Podpořte kvalitu spánku zútulněním své ložnice!

Místo, kam se většina z nás chodí hlavně vyspat, můžete velmi snadno proměnit v útulné prostředí, ve kterém budete rádi trávit svůj volný čas, třeba při čtení knihy. Navíc dobrý spánek neznamená jen kvalitní postel, nejmodernější rošty nebo ergonomický polštář. Kvalitě spánku přispívá také prostředí, ve kterém usínáte. Když se ve své ložnici cítíte dobře, bude se vám také mnohem lépe usínat. Ložnice je vaše útočiště a nejintimnější část bytu. Vyzkoušejte několik našich doporučení a svou ložnici si zamilujete.

Uklizené prostředí

Začneme tím nejdostupnějším ze všech tipů - pokud si v ložnici udržujete pořádek, oblečení neleží na zemi nebo kolem koše na prádlo, ke spánku se vám bude ulehat s klidnějším vědomím. Avšak, co teprve to vstávání do krásně uklizeného prostředí vaší ložnice, to nebude mít chybu!

73081_loznice-denver-2-gib_1

Ložnice Denver >>>

Noční stolky a lampy

V žádné ložnici by určitě neměly chybět noční stolky, kam si odložíte nejen knihu, brýle nebo čaj před spaním. Dalším nepostradatelným prvkem jsou lampičky s tím správným světlem, případně s možností jeho tlumení. Nástěnné a stojací lampy se postarají o decentnější osvětlení během večera, takové vás pomalu připraví ke spánku. Nabídka designových stínidel, lamp a jiného osvětlení do ložnice je v dnešní době velmi bohatý.

Co se týče nočních stolků, jestli máte tendenci shromažďovat u své postele větší množství věcí, nezapomeňte zvolit stolek se šuplíky nebo dvířky, v opačném případě budou všechny vaše věci působit jako pěkný nepořádek. A to na útulnosti moc nepřidá.

Polštářky, přehoz nebo kvalitní povlečení

Dojmu krásně uklizené ložnice přidá pěkný přehoz nebo pléd přes postel a několik nápaditých polštářků. Stlaní postele bude o trochu náročnější, ale věřte, že to oceníte i v případě, že vám návštěva nečekaně zabloudí po bytě. Snadno tak můžete měnit vzhled své ložnice, díky střídání několika různých látkových doplňků. Nabídka těchto doplňků je navíc bohatá, můžete jej tak ladit se závěsy, kobercem, barvou zdí vaší ložnice nebo naopak nechat postel vyniknout a zvolit extravagantnější design. Příjemné materiály látek budou pak lahodit především vašemu doteku.

 43357_loznice-verto-1-dolmar_1

Ložnice Verto >>>

Závěsy, záclony nebo rolety

Aneb jak na dokonalé přítmí nebo omezení světel z ulice - každé místnosti přidají na útulnosti také závěsy nebo záclony. Na druhou stranu se v nich drží prach, proto je jejich nutná údržba náročnější, ale určitě za to stojí. Bohatá nabídka různých designů může krásně doplnit každou místnost přesně podle vašich představ. Pokud chcete mít práci o něco ulehčenou, můžete při výběru sáhnout po roletách, ty v místnosti působí velmi svěžím a čistým dojmem.

Doplňky, doplňky, doplňky

Jsou důležité, vaši ložnici krásné doladí, ale nic se nemá přehánět. Nezapomeňte, že méně je někdy více. Doplňky jsou přesně ty prvky, na které v místnosti dopadá prach. Proto určitě vybírejte střídmě. Zakomponujte polštářky, přehozy, běhouny nebo koberec, lampičky, obrazy a další doplňky. Pozor si však dejte na překombinování, může se stát, že v místnosti bude příliš věcí a nebudete se zde cítit dobře. Čistá a vzdušná ložnice ovlivňuje kvalitu vašeho spánku, proto na to myslete také při výběru drobných doplňků.Žádná elektronika

Kvalitnímu spánku a dojmu útulnosti přispějete také tím, že si v ložnici neumístíte žádnou televizi nebo jinou elektroniku. Sledování modrého světla před spaním (vyzařují jej tv obrazovky, mobily nebo tablety) vám může narušovat klidný spánek, proto pokud je to jen možné, zkuste před spaním odložit veškerou elektroniku.

Ať už se vám líbí svěží skandinávský styl, černý kov, moderna, provensálský design nebo dáváte přednost orientálním či starožitným prvkům, nebojte se sáhnout po jednotlivých doplňcích a ložnici si v tomto duchu zařídit. Kompletované ložnice z naší nabídky vám mohou pomoci při zařizování. Inspirujte se zde >>>