Sháníte skříň do dětského pokoje? Pomůžeme vám při výběru.

Skříň je důležitou součástí dětského pokoje, proto je důležité nepodcenit její výběr. Správně vybraná dětská skříň by měla nejen celkově ladit s ostatními prvky pokoje, ale zároveň i co nejlépe splňovat svou praktickou funkci. V dnešním článku se dozvíte, na co byste se měli zaměřit v případě nákupu dětské šatní skříně, policové skříně nebo komody. 

Za jakým účelem budou skříň děti používat?

Při výběru skříně do dětského pokoje byste se jako první měli rozhodnout, k čemu bude sloužit. Chcete svému dítěti pořídit spíše šatní skříň, policovou skříň nebo komodu? Každý typ skříně je určen na něco jiného.

Kromě toho je potřeba myslet na následující faktory, které platí pro všechny typy skříní:

  • Bezpečnost
  • Zdravotní nezávadnost
  • Kvalita
  • Věk dítěte
  • Vkus dítěte
  • Úložné prostory  

 Šatní skříň

V případě dětské šatní skříně je důležitá především vysoká stabilita, aby nedošlo k jejímu převržení. Je tedy vhodné zvolit skříň, při jejíž výrobě se myslelo na to, že ji budou používat děti. Dále je potřeba zvážit, jaký typ šatní skříně bude rozměrově nejlépe sedět do dětského pokoje. Můžete zvolit rovnou, rohovou nebo vestavěnou šatní skříň. A nezapomínejte na praktičnost, šatní skříň by měla být vyrobena tak, aby dítě bez problémů dosáhlo na věšáky a police.

38722_satni-skrin-pl03-planet-meblar-80-190-50 (1)

Šatní skříň PL03 PLANET Meblar >>>

Policová skříň

Policová skříň většinou slouží ke skladování hraček, knih a později i sešitů a učebnic do školy. Je tedy potřeba zaměřit se především na to, co budete do skříně ukládat. Pokud například víte, že skříň bude určena především k uložení knih, pak je vhodné zvolit tu s co největším počtem polic. Stejně jako u šatní skříně je potřeba myslet na to, aby byla zabezpečena proti převržení a rozměrově dobře seděla. 

76315_policova-skrin-lorento-l7-dolmar-80-188-40

Policová skříň Lorento L7 Dolmar >>>

Komoda

Velkou výhodou dětské komody je její nízká výška, díky čemuž všude dobře dosáhne i malé dítě. Při výběru byste měli zvážit, zda chcete šuplíkovou komodu, s dvířky nebo kombinovanou. Výhodou šuplíků je velká přehlednost, nedokážou však pojmout větší objem věcí. Komoda s dvířky může sloužit k ukládání větších předmětů nebo oblečení. Budete-li do komody ukládat oblečení, pak by její hloubka měla být minimálně 40 centimetrů.

 

48361_komoda-marino-m22-ab-arco-160-73-40

Komoda MARINO M22 AB Arco >>>