Obývací pokoj ve vintage stylu

Obývací pokoj patří k nejpoužívanějším místnostem každé domácnosti. Kromě členů, kteří v bytě bydlí, se tady schází také jejich přátelé. Měl by proto být působit příjemně nejen na vás samotné, ale také na vaše hosty. Zařiďte si obývák ve vintage stylu, který s oblibou kombinuje staré prvky s novými, a vtiskněte mu kouzlo zabydlenosti, útulnosti, klidu i elegance zároveň.

Každý si najde to své

Vintage styl nabývá v našich interiérech na čím dál větší popularitě. Jednomu evokuje vzpomínky na dětství, pro druhého představuje osvědčenou klasiku, dalšímu připomíná venkovské bydlení. Ať tak či tak, každý si v něm najde to své. Základním kusem, který by ve vintage obýváku neměl chybět, je zajímavá komoda. Originální kousek, který bude vypadat jako z dob dávno minulých, se stane krásným solitérním kusem celého pokoje.

Jemnost a drobné detaily

Vsaďte na jemné pastelové barvy, které interiéru dodávají punc historie a dlouhověkosti, působí totiž jako by byly vybledlé časem. Roli hrají drobné detaily, protože právě ony se významným způsobem podílí na vzhledu celé místnosti. Nebojte se zakomponovat také prvky s romantickým nádechem, pro dotvoření atmosféry skvěle poslouží třeba skleněné svícny, které vyčarují krásně hřejivé intimní zákoutí.Zajímavé a nadčasové prvky

Do prostoru vpusťte zajímavé bytové dekorace, které dotvoří interiér, v němž se budete cítit dobře, a ze kterého bude sálat rodinné teplo. Pro vintage styl jsou typické květiny, především růže, které nachází uplatnění nejen ve vázách a květináčích, ale také na tapetách, závěsech, záclonách a celé řadě dalších bytových doplňků. Pokud jde o materiály, největší oblibě se těší dřevo, které místnosti dodá na atraktivitě a eleganci. Navíc se jedná o prvek nadčasový, který nikdy nevyjde z módy. Věci z něj vyrobené, jako jsou sošky, rámečky, svícny, zarážky na knihy, box na kapesníky či věšáky na klíče mají své nepopiratelné kouzlo, kterým si vás jednoduše získají.

Znovuobjevené poklady

Vintage dekorace jsou neuvěřitelně stálé, jen tak se vám neokoukají – ať už jsou to plechové dózy nebo dřevěné krabičky, nemluvě o kouscích, které mají patinu a dodávají tak prostoru na autentičnosti. Zkuste prolézt půdu u babičky, s největší pravděpodobností tam naleznete opravdové poklady, které se dříve vyhazovaly, zatímco dnes by za ně milovníci starožitností dali bůhvíco. Objevte i vy kouzlo starých věcí a vdechněte vašemu interiéru pomocí nich nový život!