Do moderního obýváku patří televizní panel

Pokud si chcete dát do obývacího pokoje televizi, což ve většině případů chcete, máte dvě možnosti. Buď ji postavíte na stolek či nějakou skříňku, nebo ji zavěsíte na zeď. Faktem je, že samostatně zavěšená televize na stěně působí poněkud zvláštním dojmem. Daleko lepší je, pokud se kolem ní nachází další police nebo skříňky z obývací stěny. A přesně proto se vyrábí TV panely.

TV panely či televizní stěny se hodí do malých i velkých pokojů, do rodinných domů i bytů. Obvykle bývají vybavené poličkami, kam si odložíte ovladač nebo TV program, někdy nabízí i uzavíratelné skříňky. Záleží, jestli toužíte po minimalismu, nebo sháníte spíš nábytek s dostatkem úložných pravidel. Jedno je každopádně jisté: Televize zasazená do TV panelu nebude působit tak nepatřičným dojmem. Naopak vzbudí pocit, že vám v obýváku k sobě všechno hezky pasuje. Tedy aspoň pokud zvolíte dobrou velikost.

 

Základem je správný rozměr

Chcete-li televizi zasadit do TV stěny, dejte si dobrý pozor na rozměry. V některých případech by sice fyzicky bylo možné nechat televizi o kus vyčnívat, ale estetický dojem je v takovém případě nevalný. Jestliže jste si pořídili nadstandardně velkou televizi, nechte si vyrobit TV panel na míru, nebo buďte trochu kreativní a poskládejte si obývací stěnu sami. Podívejte se na naše obývací stěny – z mnohých modelů byste si mohli vybrat kousky, které se dají různě seskládat. Kolem televize rozmístíte třeba poličky a je vyřešeno.

TV panel je praktický

O tom, že si na poličky můžete odložit ovladač, TV program či CD, jsme už mluvili. A co dál? Do TV stěny lze namontovat také tlumené osvětlení, díky kterému bude v noci nižší kontrast televize a vás nebudou bolet ani pálit oči. Dnešní TV panely mohou být velmi tenké podobně jako samotné televize. Jsou zajímavější než klasické obývací sestavy a rozhodně s nimi budete originální.