+420 736 199 669 (po-pá 9.00 - 17.00) info@daka.cz
Swipe to the left

Hola, hola, škola volá! Potřebujete zařídit pokojík pro svého prvňáčka?

Hola, hola, škola volá! Potřebujete zařídit pokojík pro svého prvňáčka?
před 7 měsíci 826 zobrazení Žádné komentáře

Přechod ze školky do první třídy je plný změn. Jednou z nich je i úprava prostředí, ve kterém bude váš prvňáček trávit čas. Ukážeme vám tipy, jak na jednoduchou úpravu pokojíku, který již nebude jen místem pro spánek a bezstarostné hraní.

Nezapomeňte na to, že změna prostoru by měla odrážet větší soukromí, a hlavně pobízet k větší zodpovědnosti a samostatnosti. To vše na vaše dítě od září čeká. Přesto se jedná ještě o přechodové období, kdy pokojík zdobí nemalé množství hraček, kterých se nebude chtít ještě určitou dobu vzdát.

Co nesmí v pokoji prvňáčka chybět?

Nově zavedený pracovní kout prvňáčka by neměl postrádat prostorný psací stůl, pohodlnou židli a knihovnu. Pravděpodobně budete muset z původního pokoje některé věci vystěhovat, aby se vešly ty nové. Můžete si však s prostorem pohrát tak, aby disponoval vším, co vaše dítě potřebuje, a přesto měl stále dostatek prostoru na relaxaci a hraní s hračkami. K tomu vám pomůže sektorový nábytek, který je komplexní a můžete zde najít sestavy velmi variabilní, využívající místo i do patra. Takový nábytek oceníte jistě také v případě, že máte více dětí a ušetříte tím místo všem.

Systém Mobi 3v1 - postel, psací stůl a úložný prostor

Hledáte nadčasový styl pro pokoj dětí?

Dalším oříškem bývá výběr typu nábytku pro první třídu, zda ho ladit do barev nebo ne. Pokud chcete, aby byl nábytek nadčasový, zvolte jednoduché jednobarevné provedení, které obohatíte doplňky dle věku a zájmů vašich dětí. Taková je třeba sestava nábytku FINEZJA Maridex nebo BUBU Laski. Díky oživení a barevnosti zdi, polštářkům nebo obrazům můžete vytvořit elegantní nadčasový pokoj, který poroste spolu s vašim prvňáčkem.

Finezja MaridexBUBU Laski

Systém Finezja Maridex ze světlého dřeva a bílý patrový systém BUBU Laski

Pokud je vašim trápením spíše prostor pokojíku pro více dětí, zaměřte se na patrový nábytek již od výběru postele, jak jsme již psali v našem minulém článku. Díky němu můžete z malého prostoru vyčarovat místo pro odpočinek, hraní si s kamarády a sourozenci, a zároveň místo pro studium.

[profiler]
Memory usage: real: 2097152, emalloc: 7175152
Code ProfilerTimeCntEmallocRealMem